Czas, który spowalnia

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2024 14:00
W wigilijnej Nocnej Strefie zanurzać będziemy się w brzmieniach i opowieściach, które sprawiają, że inaczej patrzymy na świat. 
Spadające gwiazdy
Spadające gwiazdyFoto: Franz Stuck
Czas, który spowalnia i nie trzyma się kalendarza. Perspektywy mikroskopijne i te obejmujące epoki. Znaczenia zaklęte w muzyce i w tym, co wydarza się między ludźmi. W wigilijnej Nocnej Strefie zanurzać będziemy się w brzmieniach i opowieściach, które sprawiają, że inaczej patrzymy na świat.
Porozmawiamy między innymi o wspólnocie, o przynależności i o szacunku dla odrębności, a naszym wigilijnym gościem będzie Raphael Rogiński – gitarzysta, kompozytor i badacz muzyki korzeni.


Nie zabraknie płytowych prezentów dla naszych Słuchaczy i perełek przywiezionych na winylach z odległych stron.
***

Na audycję Nocna strefa w wigilijny wtorek (24.12) o godz. 23.00 zaprasza Hanna Szczęśniak.

mg

Czytaj także

"Żywizna". Płyta nagrana w lesie i z miłości do lasu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 14:00
- Mieliśmy problemem ze znalezieniem lasu, nad którym nie latają samoloty i gdzie nie ma drogi w pobliżu. Na Kurpiach nie znalazłem takiego miejsca - o kulisach nagrywania płyty z kurpiowską śpiewaczką Genowefą Lenarcik opowiadał w Dwójce Raphael Rogiński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielokulturowy i wielowątkowy Raphael Rogiński

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 01:00
W "Nocnej strefie" zaprezentowaliśmy koncert z ubiegłorocznego festiwalu Unsound - zagrał tam Raphael Rogiński w ramach swojego kolejnego przedsięwzięcia pt. "Žaltys", z udziałem litewskiej wokalistki i instrumentalistki folkowej Indrė Jurgelevičiūtė (gra na instrumencie zwanym kanklės). 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Talán, intymna podróż zainspirowana Morzem Czarnym i wyprawami do Odessy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 23:40
To właśnie ten album zwyciężył w konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku 2023! Talán to płyta, która może podbić serca fanów muzyki gitarowej, bluesowej czy po prostu melancholijnej, ale też tych, którzy cenią wirtuozerię – precyzję wykonawczą, panowanie nad brzmieniem, wrażliwość i uważność na dźwięk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łowcy pieśni. Muzyczne korzenie Kaukazu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2024 19:00
To nowy projekt badawczo-muzyczny prowadzony przez gitarzystę Raphaela Rogińskiego, oparty na twórczości XVIII-wiecznego tbiliskiego barda, Sajata Nowy. Już za życia uznawany był za niekwestionowanego króla aszugów, czyli wędrownych bardów, mistrzów poezji i gry na tradycyjnych instrumentach. Jego udokumentowana spuścizna obejmuje ponad 200 utworów, a jego życie i twórczość owiane są legendą
rozwiń zwiń