Polskie Radio
Section05

TVN

Były aktor seriali TVN: stacja nie płaci tantiem, mowa o milionach złotych

Telewizja TVN zmaga się w ostatnim czasie z poważnym kryzysem wizerunkowym. Szereg byłych i obecnych pracowników stacji stawia jej poważne zarzuty dotyczące mobbingu, wykluczenia zawodowego, a nawet "współczesnego niewolnictwa". Z telewizji odchodzi także wielu dziennikarzy przez lata związanych z TVN-em. Teraz pojawiły się również zarzuty niepłacenia aktorom grającym w serialach produkowanych przez stację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media polityka TVPinfo aktorzy aktor

"Zmowa milczenia". Samuel Pereira o reakcjach na list pracowników TVN

- Okazuje się, że pluralizm medialny polega na tym, że gdy cokolwiek dzieje się w TVP, to chętnie rozpisują się o tym media komercyjne, często posługując się nieprawdziwymi informacjami, a gdy coś się dzieje w TVN, następuje zmowa milczenia, forma wyciszenia tematu, a mówimy o bardzo poważnych zarzutach dotyczących naruszania standardów pracy dziennikarskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (TVP).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia szkoła Samuel Pereira Michał Rachoń

List pracowników TVN. Wojciech Biedroń: te informacje wskazują na możliwość popełniania przestępstw

- Jeżeli nawet jakiś procent informacji zawartych w liście pracowników TVN jest prawdą, to mamy do czynienia z sytuacją, którą powinno zająć się państwo. Są tam opisane sytuacje, które mogłyby wskazywać na to, że zostały popełnione przestępstwa różnego rodzaju - powiedział o liście pracowników TVN Wojciech Biedroń, publicysta. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Bogumił Łoziński i Tomasz Pietryga.
Zobacz więcej na temat:  media dziennikarstwo dziennikarze praca list POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24