Polskie Radio
Section05
W POLSKIM RADIU

Rocznica odsłonięcia tablicy ku pamięci pracowników Polskiego Radia. Nadawali do końca września 1939 r.

7 września ubiegłego roku w siedzibie Polskiego Radia odsłonięta została tablica poświęcona pamięci pracowników rozgłośni Polskiego Radia w Warszawie. Stacja ta nadawała nieprzerwanie aż do 30 września 1939 roku, podnosząc na duchu mieszkańców zarówno walczącej Warszawy, jak i całej ojczyzny. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU POLSKA II wojna światowa historia Polski Polskie Radio

PATRONAT Polskie Radio głównym partnerem Forum Ekonomicznego w Karpaczu

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Piotr Gliński i Henryk Kowalczyk, szefowie resortów zdrowia, finansów, rodziny i polityki społecznej, infrastruktury oraz edukacji i nauki, a także prezes PiS uczestniczą w trwającym od wtorku w Karpaczu 31. Forum Ekonomicznym. "Polskie Davos" potrwa do czwartku. Polskie Radio i Polskie Radio 24 mają tytuł Głównego Partnera Radiowego XXXI Forum Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  Karpacz Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Henryk Kowalczyk Marlena Maląg Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki W POLSKIM RADIU

"Sygnały dnia" i "Letnia Promenada". Polskie Radio na wtorek

W Jedynce reportaże na tematy związane z II wojną światową. Także o tym, czy wiek ma znaczenie, jeśli chodzi o uprawianie sportu, zarówno wyczynowego, jak i amatorskiego. W Dwójce o szczegółach festiwali: Łódź Czterech Kultur i Wratislavia Cantans. W Czwórce o kampanii Narodowego Centrum Kultury - "Ojczysty, dodaj do ulubionych". W Polskim Radiu Chopin - patron anteny w odsłonie bałkańskiej, klezmerskiej, tureckiej, w kapelusiku górala podhalańskiego, przy syntezatorze, ze śpiewem na ustach. Sprawdź nasze propozycje!
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Konkurs o Grand Prix KRRiTV. Reportaże i dokumenty radiowe 2022 roku

Polskie Radio ogłasza Konkurs o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na reportaże i dokumenty radiowe 2022 roku. Oceniane i nagradzane w nim będą prace zrealizowane pomiędzy 1 stycznia 2021 a 30 września 2022 roku. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września br., a laureatów poznać będzie można podczas uroczystej gali 17 listopada br.
Zobacz więcej na temat:  konkurs W POLSKIM RADIU reportaż dokument Grand Prix KRRiTV dokument radiowy

"Historia Żywa" i "Teraz jazz". Polskie Radio na poniedziałek

W Jedynce w audycji "Cztery pory roku" zapytamy o bezpieczeństwo ruchu  drogowego wokół szkół i na przejściach dla pieszych w ich pobliżu. Dwójka zaprosi na Recital Piotra Sałajczyka. W Programie 3 Polskiego Radia opowiemy o fenomenie kochanych przez pokolenia seriali, a w Czwórce podpowiemy Maturzystom jak przygotować się do egzaminu dojrzałości. Zapraszamy na poniedziałek z Polskim Radiem! 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Sportowe emocje i literatura w mistrzowskich interpretacjach. Polskie Radio na niedzielę

W Jedynce Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn: mecz Polska - Tunezja a w ramach Teatr Polskiego Radia - Adam Mickiewicz - "Pan Tadeusz Ostatni zajazd na Litwie". W Dwójce zapraszamy na transmisję koncertu Orkiestry XVIII wieku z Festiwalu Muzyki dawnej w Utrechcie. W Trójce premiera słuchowiska Romualda Wiczy-Pokojskiego pt. "Ballady i Romanse czyli kresów kres". Sprawdź nasze propozycje!
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Zakończyło się Narodowe Czytanie z udziałem pary prezydenckiej. Za rok lekturą będzie "Nad Niemnem"

W Ogrodzie Saskim w Warszawie zakończyło się w sobotę 11. Narodowe Czytanie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Na zakończenie para prezydencka ogłosiła, że za rok lekturą będzie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU media publiczne Polskie Radio Narodowe Czytanie literatura KULTURA POLSKA Adam Mickiewicz

"Ballady i romanse". 10 spraw o jednej z najważniejszych polskich książek

200 temu mało komu wówczas znany młody nauczyciel postanowił wydać swój pierwszy poetycki tomik. Udało mu się, książka stała się bestsellerem, a on sam wszedł do kanonu polskiej literatury jako jej największy twórca. "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza, bo o tym tytule mowa, są bohaterem tegorocznego Narodowego Czytania. To dobra okazja, by poznać ich tajemnice.
Zobacz więcej na temat:  Adam Mickiewicz Narodowe Czytanie romantyzm poezja literatura Wilno W POLSKIM RADIU

Narodowe Czytanie 2022: "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza

W tegorocznym Narodowym Czytaniu lekturą są "Ballady i romanse" - tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. To jedenasta edycja akcji, zainicjowana przez Parę Prezydencką. Transmisja wideo wspólnego czytania w Ogrodzie Saskim rozpoczęła się dziś o godzinie 11.45. Zapraszamy na polskieradio.pl oraz do kanałów społecznościowych Polskiego Radia. Do słuchania transmisji audio zachęcają także Jedynka, Dwójka i Trójka.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Polskie Radio dla Ukrainy nadaje w kolejnych miastach

Polskie Radio dla Ukrainy będzie nadawać w Łodzi na częstotliwości 94,40 FM, we Wrocławiu na 100,70 FM, w Białymstoku na 94,80 FM i w Warszawie na 100,6 FM. Polskie Radio dla Ukrainy kontynuuje nadawanie swoich 24-godzinnych, specjalnych programów w języku ukraińskim w Przemyślu na 98,6 FM oraz w Hrubieszowie – na 93,3 FM. W ten sposób ukraińska społeczność nadal będzie otrzymywać informacje na temat bieżącej sytuacji na Ukrainie oraz porady, gdzie udać się po pomoc i w jaki sposób załatwić formalności. Antena dostępna jest również cyfrowo nie tylko na terenie Polski, ale również na całym świecie.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio dla Zagranicy Ukraina

Narodowe Czytanie i audycje wyjazdowe. Polskie Radio na sobotę

Na wszystkich antenach Narodowe Czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza. W Jedynce usłyszymy akustyczne wersje piosenek Natalii Kukulskiej z albumu "MTV Unplugged: Kukulska", w Dwójce piosenki do tekstów Adama Mickiewicza oraz słuchowisko o życiu i twórczości Adama Mickiewicza, oparte na listach do przyjaciół, fragmentach pamiętników i wierszach poety. Z kolei w Czwórce audycja prosto z Festiwalu Up To Date w Białymstoku - przegląd sceny pozdro techno. W Polskim Radiu Chopin Audycja specjalna o balladach Adama Mickiewicza. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

83. rocznica wybuchu II wojny światowej w Programie 1 Polskiego Radia

W 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej na antenie Programu 1 Polskiego Radia można wysłuchać audycji specjalnych, a w nich m.in. rozmów z ekspertami ­i historykami. Ponadto transmisje z obchodów państwowych z udziałem najważniejszych przedstawicieli władz. Polskie Radio zaprasza także do odwiedzenia specjalnego serwisu bezprzedawnienia.polskieradio.pl, zawierającego opracowania historyczne, autorskie artykuły i unikatowe nagrania.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio W POLSKIM RADIU

Jesień w ogrodzie, koncerty i festiwale. Polskie Radio na piątek

W Jedynce sprawdzimy, jakie prace czekają nas w ogrodach i na działkach. Wrzesień to czas zbierania plonów, ale i  jesiennych porządków. W Dwójce o wyprawach w Himalaje i rytmie życia podróżnika. W Trójce o tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a w Czwórce specjalna audycja prosto z Up To Date Festival w Białymstoku. Zapraszamy do spędzenia piątku z Polskim Radiem! 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

83. rocznica wybuchu II wojny światowej w Polskim Radiu

W 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej na antenach Polskiego Radia przez cały dzień przedstawiamy audycje specjalne, a w nich m.in. rozmowy z ekspertami ­i historykami, a także transmisje obchodów państwowych z udziałem najważniejszych przedstawicieli władz. Polskie Radio zaprasza także do odwiedzenia specjalnego serwisu bezprzedawnienia.polskieradio.pl, zawierającego opracowania historyczne, autorskie artykuły i unikatowe nagrania.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio II wojna światowa W POLSKIM RADIU

Akcja #bezprzedawNIEnia w mediach społecznościowych. Wielka popularność hasła

W związku z rocznicą wybuchu II WŚ oraz zapowiedzianą na 1 września publikacją raportu o stratach poniesionych przez Polskę, który ma otworzyć nowy rozdział w kwestii dochodzenia reparacji ze strony Niemiec, w internecie ogromną popularnością cieszy się hashtag #bezprzedawNIEnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo II wojna światowa historia Polski reparacje wojenne media społecznościowe W POLSKIM RADIU