Polskie Radio
Section05

imigracja

SONDAŻ Francja bierze przykład z Polski? Większość obywateli chce referendum ws. migracji

Niemal siedmiu na dziesięciu Francuzów chciałoby wypowiedzieć się w referendum na temat polityki migracyjnej swego kraju - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie francuskiej telewizji CNews. Badanie przeprowadzono na kilka dni przed zapowiadaną przez Emmanuela Macrona "ważną inicjatywą polityczną".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Zachodnia Francja imigranci w Europie

ANALIZA Rocznica eskalacji ataku hybrydowego na granicy. Rząd wzmacniał bezpieczeństwo Polaków, opozycja przeszkadzała

Atak hybrydowy na granicy-polsko białoruskiej trwa już dwa lata. Przypominamy haniebne działania opozycji, w tym m.in. obrażanie funkcjonariuszy Straży Granicznej i sprzeciw wobec budowy zapory na granicy oraz działania polskiego rządu i służb, które przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo straż graniczna imigranci w Europie opozycja służby i bezpieczeństwo

Francja w demograficznym punkcie zwrotnym. Wzrost populacji kraju może wkrótce zależeć od migrantów

- Jeśli obecne trendy się utrzymają, migracja będzie odpowiadać za większość wzrostu populacji Francji w nadchodzących latach - twierdzi ekspert Institut Montaigne Bruno Tertrais, którego badania przywołuje francuski dziennik "Le Figaro". Ekspert oszacował też, że w 2019 r. blisko 1,4 proc. wydatków Francji to koszty związane z migracją.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Europa Europa Zachodnia imigranci w Europie

TYLKO U NAS Gra imigrantami przeciwko Polsce, czyli jak opozycja wspiera rosyjski plan destabilizacji Europy

Opozycja nigdy nie interesowała się bezpieczeństwem Polaków. Pomimo narastającego zagrożenia na granicy przekonywała, że zapora nie jest potrzebna. Jej politycy akceptują ustalenia Brukseli dotyczące przymusowej relokacji imigrantów. Teraz namawia do bojkotu referendum, w którym Polacy mają się wypowiedzieć w sprawach zasadniczych dla naszego bezpieczeństwa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka bezpieczeństwo Mateusz Morawiecki straż graniczna imigranci w Europie

Wzrost hybrydowej agresji ze strony Rosji i Białorusi. Żaryn: Moskwa jest zainteresowana destabilizacją granicy Polski

- Narasta fala agresji na granicy z Białorusią. Polskie patrole są atakowane, obrzucane kamieniami. Mamy do czynienia z niepokojącą fazą operacji hybrydowej, prowadzonej przez stronę białoruską i rosyjską - uważa pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna bezpieczeństwo kryzys na granicy Białoruś służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn

Niebezpieczne sytuacje na granicy z Białorusią. Coraz większa agresja nielegalnych migrantów

Nielegalni migranci wciąż chcą wejść na terytorium naszego kraju, usiłując sforsować polsko-białoruską granicę. Zachowują się agresywnie wobec funkcjonariuszy Straży Granicznej. W ich kierunku lecą kamienie czy petardy, a ostatnio pojawił się przedmiot przypominający broń gładkolufową.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna Białoruś kryzys migracyjny służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie

"Tych ludzi nie łączy żaden program". Senator Maria Koc o listach wyborczych opozycji

- Zjednoczona opozycja nie ma wspólnego programu, sama PO mówi, że coś tam ujawni po wyborach. Chodzi tylko o to, by odsunąć PiS od władzy, a potem się zobaczy, ale to nie rokuje dobrze dla Polski, to nie pozwoli utworzyć stabilnego rządu czy wypracować programu rozwojowego dla kraju - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc, senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska imigranci w Europie polityka POLSKA Polska w Unii Europejskiej Adrian Klarenbach Maria Koc