Polskie Radio
Section05

narkotyki

REPORTAŻ Alkohol, narkotyki i przemęczeni kierowcy. Mroczne strony branży przewozowej

"Niech pan zrobi wszystko, aby firmy musiały mieć tachograf i dwóch kierowców, wtedy ludzie nie będą ginąć" - napisał do mnie jeden z kierowców, gdy zbierałem materiały do reportażu o transporcie busami. Okazuje się, że morderczy czas pracy busiarzy to niejedyny grzech tej branży. Niektórzy z nich nie stronią od alkoholu w oczekiwaniu na kolejny kurs, są też tacy, którzy sięgają po narkotyki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja alkohol wypadek samochód

Miał w domu m.in. mefedron, amfetaminę i heroinę. 18-latek z Warszawy w rękach policji

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ zatrzymali 18-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu znaleziono ponad 300 gramów marihuany, 70 gramów mefedronu, ponad 20 gramów amfetaminy i 15 gramów heroiny - poinformowała PAP mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja regiony mazowieckie Warszawa

"Polski Walter White" stanie przed sądem. Magister chemii, ps. Profesor, produkował amfetaminę dla gangu

Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 14 osobom wchodzącym w skład narkotykowego gangu, który produkował w Gdańsku amfetaminę. Wśród nich jest dyplomowany chemik, 68-letni Ryszard J., ps. Profesor, okrzyknięty przed media "polskim Walterem White". To porównanie z bohaterem serialu "Breaking Bad", nauczycielem chemii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Gdańsk przestępczość

"Bezpieczna Jedynka". Dość tej chemii na drodze!

W czerwcu w Warszawie doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym autobus ZTM, taranując barierę energochłonną, spadł z wiaduktu trasy S8 na moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Okazało się, że wcześniej kierowca brał środki odurzające. Tego typu przypadków było jeszcze kilka, choć może już nie tak tragicznych. Okazało się, że nie podziałały one na wyobraźnię kierowców i jazda po alkoholu lub narkotykach jest nagminna.
Zobacz więcej na temat:  kierowcy Patryk Kuniszewicz Patryk Michalski alkohol bezpieczeństwo na drodze motoryzacja