Polskie Radio
Section05

pr24 hp

Były wiceszef MON: nie mamy strategii obronności państwa

- Środki, które mamy użyć do obrony naszego kraju, muszą odpowiadać przyjętej strategii obronności. Jeżeli tej strategii ciągle nie ma, powstaje pytanie: czy to, co zgromadziliśmy, kupiliśmy zadziała tak, jak powinno w razie zagrożenia? W 1939 roku, jak wiadomo, nie bardzo nam się to udało – powiedział w Polskim Radiu 24 Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie

Zbigniew Kuźmiuk: rząd musiał zatrzymać podwyżki cen energii

- Polski rząd nie miał innego wyjścia, jak zablokować podwyżki cen energii elektrycznej, zwłaszcza że spora część samorządów tuż po kampanii wyborczej ogłosiła, że podwyższy ceny wywozu śmieci, dostaw wody i komunikacji miejskiej, uzasadniając to jednym – dużym wzrostem cen energii elektrycznej dla samorządów - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Kuźmiuk Prawo i Sprawiedliwość polityka POLSKA energetyka energia

Historyk: preferujemy raczej przegrane powstania

Powstanie Wielkopolskie, choć zwycięskie, nie ma takiego miejsca w pamięci historycznej naszego kraju, jak inne zrywy niepodległościowe. – Po 1989 roku Powstanie Warszawskie przesłoniło wszystkie inne, również styczniowe. Wygląda na to, że preferujemy raczej przegrane powstania – powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Engelgard z Muzeum Niepodległości w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  powstanie wielkopolskie historia Polski Poznań wielkopolskie

Posłanka PiS: wcześniejsze wybory to fake news

– Rok 2018 kończy się dobrze, istotne są sprawy, które rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził, udało nam się w sposób wiarygodny zrealizować wiele rzeczy, z którymi w 2015 r. szliśmy do wyborów, a co więcej zawarte w tzw. piątce Morawieckiego – mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki wybory parlamentarne

Tsunami w Indonezji. "Pochylamy głowy nad ofiarami"

Do 222 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych tsunami w Indonezji. Ranne są 843 osoby, a 28 uznaje się za zaginione. Fala uderzyła w wyspy Jawa i Sumatra. Lokalne władze mówią o kilkuset zniszczonych budynkach. - Przekaz jest jasny, przyroda jest silniejsza od ludzi. Politycy powinni o tym pamiętać. Pochylamy głowy nad ofiarami, każdego może to dotknąć - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bohdan Szklarski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Indonezja tsunami ŚWIAT