Polskie Radio
Section05

wyłączenie banerów

Facet w formie - jak zacząć

W premierowym odcinku Rejonu Ruchu "Facet w Formie" moim gościem jest Konrad Nowak, doświadczony trener i szkoleniowiec, który dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat efektywnego treningu i zdrowego stylu życia. Podczas rozmowy omawiamy kluczowe aspekty, które pozwolą Ci skutecznie osiągnąć swoje cele treningowe i zdrowotne: Wybieranie odpowiedniego celu treningowego, Unikanie najczęstszych błędów, które spowalniają postępy, Skuteczne zarządzanie czasem podczas treningów, Wybór odpowiedniej aktywności fizycznej dopasowanej do Twoich potrzeb, Prawidłowe dobieranie ciężaru i intensywności ćwiczeń, Znaczenie regeneracji i odpoczynku w procesie budowania formy, Rola genetyki i hormonów w osiąganiu sylwetkowych celów. Zapraszam Piotrek Galus
Zobacz więcej na temat: 

[S4-25] Dlaczego Jerozolima NIE JEST świętym miastem?

Zapomnij o tym, czego uczono Cię w szkole. Jerozolima, uważana za najbardziej święte miasto na ziemi, wcale nie jest święta. A bardzo wiele rzeczy o których słyszysz na lekcji religii czy w kościele, wcale tak nie wygląda. Udowodnią Ci to dwaj zaangażowani katolicy. Zapraszam Cię na nietypowy odcinek „Podcastu Świat“. To archeologiczna podróż do świętego dla Żydów, chrześcijan i muzułmanów miasta. A równocześnie przewodnik po Jerozolimie dla zaawansowanych, niezależnie od tego, czy wierzących, czy nie. Dla ludzi, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej niż tylko kilku powtarzanych od lat frazesów. Muzyka: Aaron Kenny - „Desert Caravan“ Hanu Dixit - „Underground Academy“ JR Tundra - „Shesh Pesh“ The Tides - „Somnolent“
Zobacz więcej na temat: 

Ciąg zwątpień

14 czerwca 1842 r. Eugeniusz Delacroix bawiący w Nohant, napisał: „Na próżno starałem się wzbudzić w sobie namiętność do bilardu, w który uczą mnie grać, na nic ciekawe rozmowy [...], na nic muzyka, której ulotne strzępki raz po raz dolatują do moich uszu; wciąż czuję potrzebę, by coś robić”. Monotonia życia w Nohant nierzadko działała przygnębiająco także na Chopina. Nieodrywany jednak od pracy twórczej, nawet podczas wizyt gości, mógł całkowicie oddawać się komponowaniu. George Sand, patrząc na niego okiem artysty, pisała: „Sposób, w jaki tworzył, by spontaniczny i cudowny. Znajdował, nie szukając, nie planując. Idee nieoczekiwanie przychodziły mu pod palce, kiedy siedział przy fortepianie – nagłe, gotowe i wzniosłe – albo też śpiewały w jego głowie podczas przechadzki i wtedy wracał do domu, by je wygrać. Ale z tą chwilą dopiero zaczynała się praca najbardziej rozdzierająca serce. To był ciąg zwątpień, irytacji i prób. […] Siedział nieraz sześć tygodni nad jedną stroną, by ostatecznie napisać ją tak, jak zanotował na początku”. (md)
Zobacz więcej na temat: 

Strefa rodzica - Rozmowy z ekspertami - 10 - Dziecko niejadek vs. dziecko łakomczuch

Dziecko niejadek vs. dziecko łakomczuch: jak zbalansować obie tendencje żywieniowe, aby nie zaszkodzić dziecku. Które skrajności wymagają konsultacji ze specjalistą. Czy można ich uniknąć prowadząc dziecko w konkretny sposób na etapie rozszerzania diety, a może są to skłonności indywidualne z którymi dziecko się rodzi. Czy na pewnym etapie mogą być naturalne? Gościem podcastu Polskiego Radia Dzieciom jest Magdalen Czyrynda-Koleda, dietetyk.
Zobacz więcej na temat: 

REDAKCJA POLSKA Aktualności 13 czerwca godz. 22:00

Dziś o przyjętym przez Radę Bezpieczeństwa ONZ planie zawieszenia broni w Strefie Gazy, podsumujemy też międzynarodową konferencję w Berlinie, poświęconą odbudowie Ukrainy, powiemy o walce z otyłością w Polsce, a gościem programu będzie dr Bogumiła Żongołłowicz, badaczka powojennej Polonii australijskiej, która powie o książce „Jego były Czerwone Maki”, poświęconej Gwidonowi Boruckiemu, pierwszemu wykonawcy legendarnej pieśni.  
Zobacz więcej na temat: