Polskie Radio
Section05

wywiad

Ewa Bem 55 lat na scenie. Zaczęło się od projektu "Bluesełka"

- Nagrana jakimś sumptem msza czarnoskórych katolików, gdzieś w jakimś kościółku w Stanach, została przywieziona tutaj. Do tych wszystkich przewspaniałych pieśni został dopisany polski tekst pana Bogusława Choińskiego - wspominała w Dwójce swoje muzyczne początki królowa polskiego jazzu, wokalistka Ewa Bem. Artystka udzieliła wywiadu przed koncertem, który odbędzie się w piątek, 30 września, w ramach naszego radiowego cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Andrzej Zieliński Ewa Bem Jazz blues śpiew muzyka współczesna piosenka

Rosyjska obrona na granicy jednego z obwodów może być "uporczywa". Są nowe dane wywiadowcze o ukraińskiej kontrofensywie

Rosjanie będą najpewniej prowadzić uporczywą obronę w obwodzie charkowskim na linii pomiędzy rzeką Oskoł i miejscowością Swatowe (obwód ługański), ponieważ zapewnia ona kontrolę nad ważną trasą zaopatrzenia z terytorium Rosji oraz osłania okupowaną część Donbasu – podaje w sobotę brytyjski resort obrony.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna 2022 Europa Rosja ŚWIAT armia Wielka Brytania

TYLKO U NAS Rozmowa z premierem Mateuszem Morawieckim. Emisja w Programie 1 i w Polskim Radiu 24

Wywiad z szefem polskiego rządu będzie okazją do poruszenia najgorętszych tematów ostatnich dni. Wśród nich jest m.in. sprawa reparacji wojennych dla Polski. Ostatnio Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wkrótce do niemieckiego rządu zostanie skierowana nota dyplomatyczna w tej sprawie. Emisja wywiadu z premierem w Programie 1 Polskiego Radia i w Polskim Radiu 24 o 12.35.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA premier

Zamach w Monachium. Prezydent Niemiec: to haniebne, że 50 lat zajęło nam uzgodnienie rekompensat dla izraelskich rodzin

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier przyznał w niedzielę, że to "haniebne", iż Berlinowi zajęło pięć dekad uzgodnienie rekompensaty dla pogrążonych w żałobie rodzin izraelskich ofiar ataku podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku.
Zobacz więcej na temat:  terroryzm komunizm PRL Izrael Monachium HISTORIA służby specjalne Niemcy ŚWIAT igrzyska olimpijskie igrzyska

Rosyjska agentka nawiązała kontakty w dowództwie NATO we Włoszech. Media: odleciała już do Moskwy

"Rosyjska agentka w NATO we Włoszech" - tak rzymski dziennik "La Repubblica" zatytułował artykuł na temat szpiegowskiej operacji Moskwy. Jak zaznaczono na łamach gazety, "agentka wywiadu wojskowego krążyła przez 10 lat między Rzymem a Neapolem, przenikając do dowództwa atlantyckiego oraz amerykańskiego", dzięki czemu nawiązała relacje z dziesiątkami oficerów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy szpieg służby specjalne Rosja

Jan Ołdakowski: z klęski może zrodzić się poczucie jedności i dumy. To jest też nadzieja dla Ukrainy

– Powstanie Warszawskie pokazuje, że są wartości cenniejsze niż życie. Lekcją jest to, że najważniejszą wartością jest niepodległość. Nawet po tak potwornych zniszczeniach jest możliwa odbudowa – mówił 1 sierpnia w Trójkowym komentarzu dnia, Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie Jan Ołdakowski Armia Krajowa Ukraina Trójka

Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowy rosyjskich żołnierzy. Potwierdzają niskie morale

Agencja Wywiadu przechwyciła rozmowy rosyjskich żołnierzy wykonane podczas trwającej agresji na Ukrainę - powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że ich treści są dalekie od propagandowych przekazów Rosji. Żaryn przekazał w środę dwa nagrania przechwycone przez Agencję Wywiadu.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Ukraina Agencja Wywiadu Stanisław Żaryn

Ambasador Niemiec w Polsce krytycznie o rządzie PiS. Rogowski: to wywiad pełen hipokryzji

- Stawianie tezy na temat tego, że Polakom nie wolno krytykować Niemców, bo jest to jakiś podział Zachodu, który podoba się Putinowi, to odbieranie prawa do jakiejkolwiek krytyki - mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Rogowski, red. naczelny "Gazety Codziennej Nowiny". Gościem audycji był też Paweł Krulikowski, publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA relacje polsko-niemieckie polityka rząd Mateusza Morawieckiego wojna 2022