Polscy studenci na międzynarodowej konferencji w EAEEIE w Holandii

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2023 21:45
Konferencja EAEEIE to wydarzenie skupiające profesorów, studentów oraz inżynierów z całego świata. W tym roku odbyło się w Holandii, a uczestniczyli w niej studenci Politechniki Warszawskiej. - To niezwykłe wydarzenie, udział w takiej konferencji polecam każdemu - mówi Adam Sieruga, uczestnik konferencji. - Jest to oczywiście czasochłonne, trzeba to robić poza uczelnią, ale profity jakie można z tego zyskać są bardzo duże. 
Adam Sieruga  w Czwórce
Adam Sieruga w CzwórceFoto: Czwórka/Oliwia Krettek
  • Studenci Politechniki Warszawskiej z Koła Naukowego Proton Dynamic wzięli udział w międzynarodowej konferencji w
  • Co roku konferencja odbywa się w innym miejscu.
  • Tegoroczna edycja odbyła się w Eindhove w Holandii.

Studenci Politechniki Warszawskiej niedawno mieli okazję wziąć udział w corocznej konferencji EAEEIE (European Association for Education in Electrical and Information Engineering). Konferencja odbyła się w Eindhove w Holandii.


Konferencja EAEEIE - czemu jest poświęcona?

- Podczas konferencji spotykają się profesorowie, ale także inżynierowie i studenci z całego świata i dyskutują na temat ciekawych przeprowadzonych projektów i innowacyjnych sposobów nauczania, przekazywania wiedzy - tłumaczy gość Czwórki. - Poruszane są zagadnienia nie tylko z zakresu nauczania, ale generalnie dotykające tematu rozwoju inżynierii. Wydarzenie odbywa się każdego roku i trwa cztery dni.


Konferencja EAEEIE. Co zaprezentowali polscy studenci w Holandii?

Jak mówi rozmówca Oliwii Krettek, głównym celem konferencji jest wymiana koncepcji oraz informacji, co ma wpływ na rozwój edukacji w tym obszarze.

- Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy artykuł naukowy poruszający temat nauki metodą projektów "Project-based learning" i przedstawiliśmy korzyści, jakie płyną z angażowania się studentów w działalność kół naukowych - zaznacza student. - Poprowadziliśmy również prezentację o działalności naszego zespołu, która powstała na podstawie artykułu.


Adam Sieruga podczas prezentacji na konferencji EAEEIE w Holandi Adam Sieruga podczas prezentacji na konferencji EAEEIE w Holandi

Adam Sieruga podkreśla, że udział w konferencji finansowany był przez Ministerstwo Edukacji Narodowej z grantu "Najlepsi z najlepszych". - Obecność na European Association for Education in Electrical and Information Engineering jest doskonałą okazją do nawiązania kontaktów, wymiany myśli i dyskusji ze studentami z całej Europy - zaznacza. - Jest cenną płaszczyzną wzajemnego porównania naukowych doświadczeń. Udział w takiej konferencji polecam każdemu. Jest to oczywiście czasochłonne, trzeba to robić poza uczelnią, ale profity jakie można z tego zyskać są bardzo duże.


Jednym z punktów programu było zwiedzanie siedziby firm ProDrive. Jednym z punktów programu było zwiedzanie siedziby firm ProDrive.

Posłuchaj
24:17 Czwórka/Czwórka do piątej - Konferencja EAEEIE w Holandii 16.08.2023.mp3 O konferencja EAEEIE w Holandii opowiada Adam Sieruga, student Politechniki Warszawskiej (Czwórka do piątej/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Oliwia Krettek

Gość: Adam Sieruga (student Automatyki i Robotyki na Politechnice Warszawskiej) 

Data emisji: 16.08.2023

Godzina emisji: 15.15

aw


Czytaj także

"Długowieczne i bardzo polskie ptaki". Czego nie wiesz o bocianach?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 13:04
Ptaki te gromadzą się w sejmikach, latają jak szybowce, a zamiast klekotać - czasem syczą. Gdy jest upał, nogi bocianów stają się białe. - Żyją bardzo długo, bo nawet do 30 lat. Dzięki temu gromadzą ogromną wiedzę, którą przekazują sobie z pokolenia na pokolenie - tłumaczył Adam Zbyryt z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pierwsze ptaki odlatują z Polski na zimowisko. Zaskakujące zachowanie bocianów

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2023 06:55
Choć w Polsce lato w pełni to pierwsze ptaki wyruszyły już w podróż na zimowisko. Ornitolodzy zauważają, że w tym roku niektóre gatunki rozpoczęły swoją migracje znacznie wcześniej niż zazwyczaj.
rozwiń zwiń