Polskie Radio
Section05

konferencja

Konferencja w Casablance. Preludium "wielkiej trójki"

Na początku 1943 roku niemiecki wywiad za wszelką cenę próbował się dowiedzieć, gdzie odbędzie się aliancka konferencja na najwyższym szczeblu. Otrzymał informację o spotkaniu w Białym Domu w Waszyngtonie. W najgłębszej tajemnicy Winston Churchill i Franklin Delano Roosevelt spotkali się 14 stycznia 1943 roku w zdobytej Casablance.
Zobacz więcej na temat:  Casablanka Charles de Gaulle Franklin Delano Roosevelt HISTORIA II wojna światowa Maroko Winston Churchill

Adam Hanuszkiewicz wciąż pobudza do dyskusji. "Najpłodniejszy okres to Teatr Powszechny"

- Kiedyś powiedział: ja dialoguję z widzem, on jest odbiorcą mojego przekazu. W tamtym okresie to było bardzo odkrywcze - mówiła w Dwójce prof. Maria Napiontkowa, uczestniczka konferencji naukowej poświęconej Adamowi Hanuszkiewiczowi, która odbyła się w poniedziałek (9.10) w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Adam Hanuszkiewicz Dorota Kołodziejczyk TEATR KULTURA Dwójka Zobacz także Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Akademia Sztuk Pięknych

Konferencja naukowotechniczna "Pojazdy autonomiczne - wyzwania oraz szanse dla gospodarki i obronności państwa"

W dniach 27-28 listopada 2024 r. odbywa się druga edycja konferencji naukowotechnicznej pn. "Pojazdy autonomiczne – wyzwania oraz szanse dla gospodarki i obronności państwa". Celem konferencji jest integracja środowisk badawczo-rozwojowych, przemysłowych i służb mundurowych na rzecz realizacji wspólnych prac B+R w obszarze automatyzacji pojazdów. Polskie Radio Kierowców objęło patronat nad wydarzeniem. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców samochody autonomiczne

Polacy na Litwie. Szanse, wyzwania, zagrożenia. Debata w Warszawie

„Mniejszość polska w polityce Polski i Litwy”, „Geopolityczne aspekty bezpieczeństwa Polaków na Litwie”, „Polskie media na Litwie w dobie dezinformacji” – to tylko niektóre tematy, które zostały poruszone podczas międzynarodowej konferencji w Warszawie, której organizatorem była Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Litwa Wilno Polacy za granicą Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja

Kampania społeczna "Gdzie jesteś?". Gdy znika dziecko, gubi się cała rodzina

W maju w Dzień Dziecka Zaginionego wystartowała kampania społeczna "Gdzie jesteś?". Odbyła się też publiczna debata, opublikowano postulaty rodziców zaginionych dzieci oraz uruchomiono stronę internetową, która ma pełnić funkcję poradnika dla rodziców. Wszystko po to, żeby zwrócić uwagę na problem zaginięć dzieci i wesprzeć rodziny w trudnych momentach. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka psychologia Jakub Jamrozek zaginieni rodzice rodzina

"MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym". Czym jest Pierwsza Pomoc Psychologiczna?

Młode Głowy to ogólnopolski projekt edukacyjny dotyczący zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi. Czwórka przyłącza się do tej ważnej dyskusji, stąd nasz udział i audycja specjalna prosto z konferencji "MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym". O zdrowiu psychicznym i samej konferencji mówi ekspertka projektu psycholożka i psychoterapeutka Joanna Flis.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka psychologia zdrowie psychiczne Jakub Jamrozek Młode Głowy

Dr Robert Kostro: odbieramy rzeczywistość za pomocą symboli

- Słowa "mit" czasami używa się w znaczeniu czegoś nieprawdziwego. Chodzi tu jednak o coś innego. O to, że przyjmujemy jakieś zdarzenia jako dobre albo złe, a czasem ambiwalentne, i z nich konstruujemy opowieść, która jest ważna dla naszej tożsamości - mówił w Dwójce dr Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski, przed konferencją "Mity założycielskie III Rzeczypospolitej. Przełom 1989 roku z perspektywy 35 lat".
Zobacz więcej na temat:  Muzeum Historii Polski Robert Kostro Paweł Siwek 1989 wybory Dwójka

Sztuczna inteligencja wkracza do świata sztuki. Czy w przyszłości zastąpi artystów?

Konferencja "Sztuczna inteligencja – twórca czy tworzywo?" to wydarzenie otwierające przestrzeń do debaty na temat roli i znaczenia sztucznej inteligencji w sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem malarstwa. O konferencji, która odbędzie się w Łodzi 14 maja, opowiadał dr hab. Tomasz Musiał.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Radosław Nałęcz SZTUKA malarstwo sztuczna inteligencja Łódź KULTURA

"Powiem TAK!" - przełamywanie tabu. Jak uwrażliwić innych na problemy OzN?

Już niedługo w Krakowie odbędzie się druga edycja konferencji poświęconej zmianie postrzegania osób z niepełnosprawnościami "Powiem TAK!". - Chciałbym przełamać tabu dotyczące niepełnosprawności i uwrażliwić innych na problemy OzN - mówi Juliusz Zgliński, pomysłodawca i organizator konferencji. - Ciągle trzeba uświadamiać o tym, że osoby z niepełnosprawnościami to są tacy sami ludzie. Też mają potencjał, swoje pasje, plany i marzenia. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka niepełnosprawność społeczeństwo Jakub Jamrozek Juliusz Zgliński psychologia niepełnosprawni