Akcja #lubiesiebie - dbaj o makijaż, dbaj o charakter

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2024 11:30
Kolejna odsłona kampanii #lubiesiebie wskazuje self love jako najlepszy przykład pozytywnego egoizmu. Jej inicjator dr Franciszek Strzałkowski i ambasadorki projektu - aktorki Marta Dąbrowska i Jowita Budnik - przekonują, że nie chodzi w nim tylko o wygląd, ale również o pracę nad cechami swojego charakteru. 
Marta Dąbrowska, dr Franciszek Strzałkowski i Jowita Budnik
Marta Dąbrowska, dr Franciszek Strzałkowski i Jowita BudnikFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Można przypuszczać, że osoba, która wybiera zawód aktora czy aktorki, nie ma problemów z akceptacją siebie. Zdaje sobie sprawę, że to zawód wystawiony na ciągłe oceny. Gościnie Czwórki, aktorki Jowita Budnik i Marta Dąbrowska, podkreślają jednak, że nie zawsze tak jest. - Wybierając ten zawód, wiemy, że jest on oceniany, ale czy jesteśmy na to przygotowani? - Na samym początku chyba nie - mówi Marta Dąbrowska. 


Posłuchaj
40:55 czwórka girls talk 14.11.2024 lubię siebie 18.12.mp3 O kampanii #lubiesiebie opowiadają dr Franciszek Strzałkowski i ambasadorki projektu - aktorki Marta Dąbrowska i Jowita Budnik (Girls'talk/Czwórka)

Aktorka lubi siebie? 

Nieco inaczej początki w zawodzie aktorki wspomina Jowita Budnik, która nigdy aktorką nie chciała być, ale przed kamerę i na scenę trafiła bardzo wcześnie. - Moja śmiałość i otwartość, to, że niczego się nie wstydziłam i nie bałam, sprawiło, że bardzo wcześnie zaczęłam grać, ale do szkoły aktorskiej nie zdawałam. Po latach wróciłam do aktorstwa bardzo okrężną drogą - zdradza aktorka. - Ja od początku lubiłam siebie, nigdy nie miałam z tym problemu. Nie znaczy to jednak, że nie mam świadomości swoich mankamentów. 

Swoim "lubieniem siebie" Jowita Budnik bardzo zaimponowała dr. Franciszkowi Strzałkowskiemu, lekarzowi medycyny estetycznej, inicjatorowi kampanii #lubiesiebie, kierowanej do wszystkich kobiet, by odkryły swoją wartość i zaakceptowały siebie takimi, jakimi są. 

Zobacz też:

Lekarz zdradza, że do jego gabinetu trafiają przeróżne dziewczyny, jednak zawsze okazuje się, że pod "problemem z nosem, czołem, zmarszczką" kryje się coś więcej. - Problem zwykle jest gdzieś głębiej - mówi gość Weroniki Puszkar. - Dlatego każdej pacjentce należy poświęcić czas, nie traktować ich taśmowo, a podejść indywidualnie. Czasem wysłuchanie pacjentki w sposób zaangażowany jest czymś więcej niż sam zabieg, który wykonuję - zdradza. 

Nie tylko wygląd się lubi

Dziś medycyna estetyczna weszła pod strzechy, nie tylko aktorki i ludzie biznesu przychodzą do takich gabinetów. Dr Strzałkowski podkreśla, że zabiegi tej gałęzi medycyny pomagają nam zadbać o siebie.

 

Czytaj także:

- Kampania #lubiesiebie nie jest jednak tylko o wyglądzie - podkreśla Marta Dąbrowska. - Jest też o naszych cechach charakteru, o zmianie siebie na lepsze. Polubienie siebie to proces, praca. Ja cały czas nad tym pracuję. 


***

Tytuł audycji: Girls' talk

Prowadzi: Weronika Puszkar

Goście: Dr Franciszek Strzałkowski (inicjator kampanii #lubiesiebie), Jowita Budnik (aktorka), Marta Dąbrowska (aktorka)

Data emisji: 14.10.2024

Godzina emisji: 18.05

pj/wmk

Czytaj także

Kobiety w pracy. Działając ramię w ramię, możemy zmienić rynek pracy

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2024 14:23
Kobiety i mężczyźni różnią się w pracy. Socjolożka Dorota Peretiatkowicz podkreśla, że wszyscy jesteśmy po prostu ludźmi i działając ramię w ramię, możemy zmieniać rynek. Zwraca uwagę na kobiece atuty, podkreśla inne podejście do rywalizacji i niezwykły plus mieszanych zespołów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Operacje plastyczne. Jak nie wpaść w pułapkę poprawiania, ale rozprawić się z kompleksem?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2024 14:12
Do kin wszedł film "Substancja", z Demi Moore w jednej z głównych ról, poruszający problem upiększania swojego ciała metodami, które pozostawiają wiele do życzenia. A jak to wygląda w realnym świecie - o tym w "Girls' talk" opowiadają Magda Mieśnik, autorka książki "Poprawione", i dr Marta Markowska, chirurżka plastyczna. 
rozwiń zwiń