Kulturowy recykling i gospodarowanie odpadami

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2025 18:27
We wtorek "Poranek Czwórki" odwiedzi Jacek Brzeziński z zespołu edukacji ekologicznej Interzero, a Weronika Puszkar opowie o ostatniej tendencji w popkulturze. 
Dominika Płonka w studiu Czwórki
Dominika Płonka w studiu CzwórkiFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Netflix nakręcił nową "Dumę i uprzedzenie". Wystąpi w niej plejada gwiazd - rolę Elizabeth Bennet zagra znana z "The Crown" Emma Corrin, a w pana Darcy’ego wcieli się Jack Lowden. W 2026 premierę ma mieć nowa wersja "Lalki" w reżyserii Macieja Kawalskiego. Zapowiadane są też remaki innych kasowych produkcji sprzed czterech dekad, np. filmu "Gremliny rozrabiają". Dlaczego wciąż wracamy do "starych" rzeczy w kulturze? O tym dowiemy się z materiału reporterskiego Weroniki Puszkar po godzinie 8.20. 

Natomiast po godzinie 9.00 porozmawiamy o jednym z największych wyzwań XXI wieku, czyli gospodarowaniu odpadami. Według raportu Banku Światowego wytwarzamy około 2 miliardów ton śmieci rocznie. Za 30 lat ta ilość wzrośnie o jakieś 80%. Jak radzimy sobie z segregacją i z jakimi odpadami mamy największy problem? O tym opowie Jacek Brzeziński.

***

Na audycje "Poranek Czwórki" we wtorek (22.04) o godzinie 7.00 zaprasza Dominika Płonka.

gV/k

Zobacz więcej na temat: Czwórka odpady FILM
Czytaj także

"Ostatni komers". Suma pierwszych razów

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 16:00
- To jest historia o wszystkim co pierwsze, a co za tym idzie - najintensywniejsze - zapowiada reżyser Dawid Nickel. "Ostatni komers" wejdzie na ekrany kin 18 czerwca.
rozwiń zwiń