Dzień Otwarty w SGH. "Studia tutaj to prawdziwa przygoda"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 16:13
Jak przekonać tegorocznych maturzystów, żeby dołączyli do społeczności Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie? Władze uczelni, wraz z Samorządem Uczniowskim, znalazły odpowiedź - 10. marca zorganizowały Dzień Otwarty.
Audio
SGH otworzyła swoje podwoje
SGH otworzyła swoje podwojeFoto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

Zainteresowani mogli m.in. zwiedzić kampus, spotkać się z doradcą zawodowym, poznać zasady rekrutacji, wziąć udział w wykładach i warsztatach, a także porozmawiać ze studentami.

A ci nie szczędzili pochwał pod adresem swojej uczelni. Jedna ze studentek zapewniała, że ukończenie SGH daje solidną bazę pod różne aktywności zawodowe, i to nie tylko ekonomiczne, bo "szkoła uczy wszystkiego i dzięki temu można wybierać w różnych dziedzinach".

- Mogę z czystym sumieniem polecić tę uczelnię ze względu na liczbę projektów przez nią proponowanych, wszelkiego rodzaju wymiany, czy często organizowane targi pracy. Studiując na SGH nie muszę martwić się o swoją przyszłość – mówiła.

SGH to jednak nie tylko nauka, ale także bogate życie studenckie, które toczy się m.in. dzięki Samorządowi i organizacjom studenckim. - Jest w czym wybierać, bo jest tu niesamowicie. Dużo się nauczycie i znajdziecie mnóstwo fajnych znajomych. Ciężko się tu dostać, ale potem jest już z górki – zapewniała inna studentka.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Rozmawiał: Patryk Kuniszewicz

Data audycji: 10.03.2018

Godzina audycji: 11.46

zi 


Czytaj także

Angielski dyplom. Jak go zdobyć?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 19:41
Już za kilka miesięcy kończy się rekrutacja na najlepsze uczelnie w Wielkiej Brytanii i to ostatni dzwonek, by Polacy na nie aplikowali.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w Szwecji. Studiowanie przez duże "S"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 17:12
- Szwedzi traktują studiowanie bardzo poważnie. Dostają stypendia, więc czują się zobowiązani, by rzeczywiście uczyć się osiem godzin dziennie. Naprawdę siedzą w bibliotekach cały czas, nie tylko w czasie sesji – tłumaczyła Anna Bloch-Kurzyńska, studentka prawa, stypendystka programu Erasmus Plus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
rozwiń zwiń