Czytaj także:
Katarzyna Puzyńska: Lipowo to Pokrzydowo, już tego nie ukrywam
- Oczywiście i dziś książka papierowa zdecydowanie przeważa, ale biblioteki rozwijają się z duchem czasu - opowiada gość Patryka Kuniszewicza, w obchodzonym dziś Dniu Bibliotekarza i Bibliotek. - Takie placówki muszą się rozwijać, bo inaczej straciłaby swoich czytelników. Funkcja biblioteki na przestrzeni ostatnich lat trochę się zmienia, rozszerza się - uzupełnia.
Biblioteki dziś chętnie korzystają z nowych technologii w edukacji i kulturze. Organizują spotkania, warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży. Bibliotekarze dokształcają się w dziedzinach programowania i robotyki, pod okiem niektórych z nich można dziś nawet skonstruować robota.
Monika Schmeichel-Zarzeczna Biblioteki przekształcają się w małe centra kulturalno-edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych
Po co nam dziś biblioteki, skoro mamy internet? Czy w takim miejscu można umówić się na randkę? Monika Schmeichel-Zarzeczna opowiada w audycji. Dariusz Perliński z Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego opowiada zaś, jak wygląda biblioteka XXI wieku i czemu czasem działa aż do 24.00.
***
Tytuł audycji: Stacja Nauka
Prowadzi: Patryk Kuniszewicz
Goście: Monika Schmeichel-Zarzeczna z MBP w Lublinie, ambasadorka EPALE, Dariusz Perliński z Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego
Data emisji: 8.05.2018
Godzina emisji: 12.21
pj/ac