Architekci Bez Granic: łączy nas chęć pomagania

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 19:07
Sekcja jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji non-profit - Architecture Sans Frontiers którzy zajmują się pomocą osobom prywatnym i organizacjom w kontekście architektury. Na czym dokładnie polega ich praca? 
Audio
  • Architekci Bez Granic: nasza wiedza wychodzi naprzeciw potrzebom innych (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: qoppi/Shutterstock

I jak przekonują zaangażowani projektanci i inżynierowie w XXI wieku problemy związane z architekturą są bardzo złożone. - W ramach projektów zagranicznych rozwiązujemy m.in. problemy z brakiem bieżącej wody, dostępem do edukacji, współpracujemy z fundacjami starając się realizować projekty, które pomogą im się rozwijać - wyliczała współpracująca z organizacją architekt Martyna Wojtasik.

Sami szukają podwykonawców i zbierają fundusze na realizację projektów, bo działają całkowicie charytatywnie. - To fundacje zgłaszają zapotrzebowanie na to, przy jakim projekcie moglibyśmy im pomóc, bo lepiej niż my, znają potrzeby swoich podopiecznych. W Ugandzie, która boryka się z problemem dostępu do edukacji tworzymy centrum kulturalne  - dodawała architekt Beata Gula. 

Więcej o projektach realizowanych w ramach organizacji Architekci Bez Granic w nagraniu. 

Architekci bez granic - logotyp Architekci bez granic - logotyp

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Ola Opala

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 11.44

Czytaj także

Film dokumentalny musi być pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 18:20
- Film dokumentalny nie musi być najlepszy - mówi Barbara Pawłowska, reporterka, reżyserka dokumentów. - Ważne, żeby mój film był inny, żeby miał inne spojrzenia, żebym była pierwsza, żeby nikt jeszcze tego nie zrobił - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Wilk odkrywa peryferie sportu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:00
- Obszarem moich zainteresowań są dyscypliny rozgrywane na peryferiach, w cieniu innych, bardziej popularnych aktywności - opowiada Rafał Wilk. Prace artysty można oglądać w galerii Art Walk na placu Europejskim w Warszawie na wystawie "Sport w wielkim mieście".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolor, skala, umiar - klucze do architektury dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 13:58
- Przebywanie, od najmłodszych lat, w dobrze zaprojektowanej przestrzeni procentuje w późniejszym życiu - mówi Anna Cymer, historyczka architektury. - Młody człowiek może nie doceniać tego, ale w głowie zostaje mu poczucie estetyki - dodaje. 
rozwiń zwiń