Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 01:01
Polacy zakończyli udział w Euro 2016 z podniesionym czołem.
Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski Foto: Darek Matyja

Nie będzie półfinału Euro 2016. Polska przegrała z Portugalia po serii rzutów karnych. Po 90. minutach było 1:1. Gola dla naszego zespołu już w 2. minucie strzelił Robert Lewandowski.
Dogrywka nie przyniosła goli. W karnych strzał Kuby Błaszczykowskiego obronił bramkarz Portugalczyków.
Polska drużyna na Euro 2016 nie przegrała żadnego meczu w regulaminowym czasie gry (nie licząc karnych), a mimo to wraca do kraju.

Polska - Portugalia 1:1 (1:1, 1:1), karne 3-5
Bramki: 1:0 Robert Lewandowski (2), 1:1 Renato Sanches (33).
Widzów 62 940.
Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk - Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński (98. Tomasz Jodłowiec), Kamil Grosicki (82. Bartosz Kapustka) - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.
Portugalia: Rui Patricio - Cedric, Pepe, William Carvalho (96. Danilo), Jose Fonte, Eliseu - Joao Mario (80. Ricardo Quaresma), Renato Sanches, Adrien Silva (74. Joao Moutinho) - Nani, Cristiano Ronaldo.

Popołudniowy przegląd sportowy - 29 czerwca 2016.

Poranny przegląd sportowy - 30 czerwca 2016.