Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 17:00
Popołudniowy przegląd sportowy - 7 lutego 2017.
Katarzyna Rusin
Katarzyna Rusin Foto: Paweł Skraba/AZS

Mamy 12 medal zimowej uniwersjady. Wywalczyła go dzisiaj snowboardzistka Katarzyna Rusin, która była trzecia w konkurencji big air. To drugi medal naszej snowboardzistki w Ałmatach. Wcześniej zdobyła złoto w slopestyle'u.
W Kazachstanie Polacy zdobyli już 12 medali i zajmują piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Zawody potrwają do środy.

A już dziś w szwajcarskim Sankt Moritz rozpoczęły się mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim. Na początek rozegrano supergigant kobiet,
Wygrała Austriaczka Nicole Schmidhofer. Jedna z faworytek Amerykanka Lindsey Vonn miała na trasie dość nieoczekiwana przygodę. Wypadł jej kijek z dłoni i tak się zajęła łapaniem go, że zbyt ostro weszła w jedną z bramek i wypadła z trasy.
Polka Maryna Gąsienica-Daniel została sklasyfikowana na 32. pozycji.

Mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk kolekcjonuje nagrody za świetne występy w zeszłym sezonie  Dziś otrzymała nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet dla najlepszej zawodniczki 2016 roku.
Najlepszą juniorką wybrano kajakarkę Klaudię Zwolińską. Tytuł najlepszej zawodniczki niepełnosprawnej kolejny raz zdobyła tenisistka stołowa Natalia Partyka.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

Poranny przegląd sportowy - 6 lutego 2017.