Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 22:30
Czwórkowy przegląd olimpijski - 11 lutego 2018.
Medal ZIO 2018
Medal ZIO 2018 Foto: Wikipedia / CC BY-SA 2.0 / korea.net

Za nami kolejny dzień olimpijskiej rywalizacji, ale bez większych emocji, jeśli chodzi o występy Polaków.

W konkurencji jedynek saneczkarskich na 19. miejscu rywalizację zakończył Maciej Kurowski, a na 27. Mateusz Sochowicz. Złoty medal zdobył Austriak David Gleirscher. W finałowym wyścigu szansę na trzeci z rzędu tytuł zaprzepaścił Niemiec Felix Loch.

Panczenista Sven Kramer trzeci raz z rzędu został mistrzem olimpijskim w biegu na 5000 metrów. Pobił też rekord olimpijski, uzyskując czas 6.09,76. Jedyny Polak - Adrian Wielgat - stracił do zwycięzcy 21,95 s i został sklasyfikowany na ostatnim, 22. miejscu

Polacy rywalizowali w biathlonie. Grzegorz Guzik był 59., a Andrzej Nędza-Kubiniec 67. Sprint na 10 kilometrów wygrał Niemiec Arnd Peiffer.

Biegi narciarskie zdominowali dzisiaj Norwegowie i zgarnęli wszystkie medale. Bieg łączony na 30 km wygrał niespodziewanie Simen Hegstad Krueger. Dominik Bury zajął 52. miejsce.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Szwedka Charlotte Kalla wygrała bieg łączony 7,5+7,5 km i zdobyła pierwszy złoty medal Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.

ZIO: Stoch czwarty, Hula piąty...

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 16:30
Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, a Stefan Hula piąty w konkursie na skoczni normalnej podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Polacy nie utrzymali miejsc na podium, które zajmowali po pierwszej serii.

AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski broni tytułu w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej. Piotrkowianie w półfinale zmierzą się z Budowlanymi Łódź.