ZIO: 9. miejsce Natalii Czerwonki w łyżwiarskim wyścigu na 1500 metrów.

Czwórkowy przegląd olimpijski - 12 lutego 2018.
Medal ZIO 2018
Medal ZIO 2018 Foto: Wikipedia / CC BY-SA 2.0 / korea.net

Czekamy na medale w Pjongczanu, czekamy i jakoś doczekać się nie możemy.
Już zmniejszyliśmy nasze oczekiwania i nawet miejsca w pierwszej dzisiątce też nas cieszą, ale i tych na razie jak na lekarstwo.
Czwarte miejsce Kamila Stocha, piąte miejsce Stefana Huli i.... w zasadzie już.
Dziś największe nadzieje wiązaliśmy ze startem panczenistek na 1500 metrów...
Z trzech naszych zawodniczek najlepiej spisała się Natalia Czerwonka, która zajęła 9. miejsce. 38-letnia Katarzyna Bachleda-Curuś ukończyła zawody na 13. miejscu, a Luiza Złotkowska była 17.
Cztery polskie biatlonistki wystartowały dziś w biegu pościgowym, jednak straty ze sprintu spowodowały, że na wysokie miejsca nie było co liczyć. Najlepiej z naszych spoisała się Wertonika Nowakowska, która do mety dobiegła na 30. miejscu.
W biegu pościgowym biatlonistów Grzegorz Guzik był... 56.  daleko.
W Pjoingczangu rozpoczęła się także rywalizacja saneczkarek. Ale tu awans do "20" gwarantyujący udział w czwartym ślizgu to cel naszych zawodniczek.
Po dwóch ślizgach Ewa Kuls-Kusyk jest 22., a Natalia Wojtuściszyn - 26.

Jedni sportowcy mają już za soba mniej lub bardziej udane starty inni jeszcze trenują przed występem olimpijskim. Polska łyżwiarska para taneczna postanowiła jednak sprawdzić jakość koreańskich kolei - wsiedli do pociągu i pojechali do Seulu.
W Pjongczangu mięli do dyspozycji dziennie 30 minut lodu do treningu, a w Seulu mogą sobie potrenować aż 3 godziny dziennie.

A w Warszawie ostatnia grupa naszych sportowcow złożyła olimpijskie ślubowanie.
Snowboardzistaka Karolina Sztokfisz przyznała, że trochę szkoda że nie udało się nieco wcześniej wyjechać do Korei - ale udział w ceremonii otwarcia mimo że przyjemny to nie aż tak ważny jak same zawody.

ZIO: Stoch czwarty, Hula piąty...

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 16:30
Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, a Stefan Hula piąty w konkursie na skoczni normalnej podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Polacy nie utrzymali miejsc na podium, które zajmowali po pierwszej serii.

Czwórkowy przegląd olimpijski - 11 lutego 2018.

Poranny przegląd sportowy - 12 lutego 2018.