Zdecydowane zwycięstwo lidera Ekstraklasy

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 22:25
Sportowe podsumowanie dnia - 22 grudnia 2018.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Robert Grzędowski

Lechia Gdańsk pewnie wygrała z Górnikiem Zabrze 4:0 podczas 20. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramki dla Lechii zdobyli: Artur Sobiech (14'), Rafał Wolski (51'), Serb Filip Mladenović (55') i Portugalczyk Flavio Paixao (73'). W innym meczu Piłkarze Zagłębia Lubin przegrali z Cracovią 1:2. Pierwszą bramkę spotkania zdobył w 11. minucie obrońca Zagłębia Bartosz Kopacz. Wyrównał w 77. minucie hiszpański pomocnik Cracovii Javi Hernandez. Zwycięstwo Cracovii dało samobójcze trafienie Macieja Dąbrowskiego z 82. minuty. Żadnych bramek nie oglądali kibice w Kilecach, gdzie Korona zremisowała z Miedzią Legnica 0:0. W tabeli prowadzi Lechia Gdańsk (42 pkt.), do której druga Legia Warszawa traci trzy punkty.

Real Madryt pokonał Al-Ain 4:1 w meczu finałowym rozgrywanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich piłkarskich klubowych mistrzostw świata. To czwarty w historii, a trzeci z rzędu triumf Realu w tych rozgrywkach.

Jastrzębski Węgiel wygrał z GKS-em Katowice 3:0 w spotkaniu 13. kolejki siatkarskiej Plusligi. W innym zakońconym spotkaniu PGE Skra Bełchatów przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3.

Rekord Polski Jana Świtkowskiego na 200 metrów stylem zmiennym był najważniejszym wydarzeniem ostatniego dnia mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie, które odbyły się w Lublinie. Klasyfikację medalową mistrzostw wygrali gospodarze. Drużyna AZS UMCS Lublin łącznie zdobyła 20 krążków: 7 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych.

Więcek informacji w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 21 grudnia 2018.

AKS Białogard wygrał rozegrany w Warszawie turniej Drużynowych Mistrzostw Polski w zapasach. W finale pokonał Unię Racibórz.

W Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim trwają mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim. Po pierwszym dniu na prowadzeniu są Karolina Bosiek i Piotr Michalski.