Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 22:00
Sportowe podsumowanie dnia - 6 stycznia 2019.
Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi Foto: Paweł Kurek/PolskieRadio24.pl

Ryoyu Kobayashi wygrał zawody w Bischofshofen i tym samym przypieczętował sukces w 67. Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk był najlepszy we wszystkich czterech konkursach turnieju.

Kobayashi wygrał finałowe zawody cyklu przed drugim dziś na podium Dawidem Kubackim. Reprezentant Polski potwierdził, że przygotował świetną formę na Turniej Czterech Skoczni. W klasyfikacji generalnej zajął ostatecznie 4. miejsce. Gdyby nie słabszy występ w Innsbrucku Dawid stanąłby na podium cyklu. Zawalczyć z Kobayashim nie mógł w tym roku jednak nikt. Japończyk powtórzył osiągnięcie Svena Hannavalda i Kamila Stocha, którzy również wygrywali wszystkie cztery konkursy w niemiecko-austriackich zawodach.

Konkurs w Bischofshofen na 12. miejscu zakończył Kamil Stoch, trzynasty był Piotr Żyła. Pozostali reprezentanci Polski nie awansowali do drugiej serii.

Oprócz tego w Sportowym Podsumowaniu Dnia mówiliśmy też, m.in. o snookerze. Posłuchajcie dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 5 stycznia 2019.

Seattle Seahawks z Sebastianem Janikowskim w składzie przegrali 22:24 z Dallas Cowboys w meczu pierwszej rundy play-off ligi NFL.

Na warszawskiej Agrykoli biegacze walczyli o królewskie tytuły... w podbiegach.