Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała w Gdańsku z reprezentacją Włoch 0:0.
  • Poranny przegląd sportowy - 12 października 2020.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Marcin Kadziolka

Dla obu drużyn było to trzecie spotkanie w Lidze Narodów UEFA. Biało-czerwoni przystępowali do niego po wysokim zwycięstwie z Finlandią w meczu towarzyskim, ale wiadomo było, że w starciu z Włochami będzie dużo trudniej o dobry rezultat.

Początek meczu tylko potwierdził te obawy, a Włosi zdominowali grę w pierwszych 45 minutach. Kilka razy przedostali się z piłką w pole karne Polaków i tylko szczęście uchroniło Łukasza Fabiańskiego przed wyciąganiem piłki z siatki.

W drugiej części gry nasi spisali się lepiej. Zagrali bardziej odważnie i sami przeprowadzili kilka groźnych akcji. Ostatecznie żadna z drużyn nie strzeliła gola i mecz w Gdańsku zakończył się podziałem punktów.

Więcej o tym meczu w Porannym przeglądzie sportowym autorstwa Roberta Grzędowskiego.

***

Po raz pierwszy w historii Polka wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowy - Iga Świątek zdobyła Paryż wygrywając 7 meczów z rzędu... bez straty seta.

Jan Krzysztof Duda przerwał niesamowitą serię partii bez porażki w wykonaniu mistrza świata w szachach klasycznych - Magnusa Carlsena.

Rafael Nadal rozbił Novaka Djokovicia 6:0, 6:2, 7:5 w finale wielkoszlemowego French Open.