Świetne wyniki lekkoatletów w HMP

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 09:00
Czołówka polskich lekkoatletów potwierdza wysoką formę podczas halowych mistrzostw kraju w Toruniu.
Lekkoatletyka
LekkoatletykaFoto: Darek Matyja

Halowe mistrzostwa Polski rozpoczeły się w sobotę w Toruniu. Pierwszego dnia zawodów rozegrano finały w 11 konkurencjach, a kilka z tych finałów przyniosło znakomite rezulaty. Przykładem jest tu bieg na 60 metrów przez płotki pań, w którym dwie zawodniczki złamały barierę 8 sekund. Wygrała z czasem 7.96 sek. Karolina Kołeczek, a srebro przypadło 19-letniej Pii Skrzyszowskiej - 7.98 sek.

Blisko własnego rekordu Polski na dystansie 60 metrów była Ewa Swoboda. Najlepsza polska sprinterka zdobyła złoto z czasem 7.10 sek. Jej najlepszy wynik w historii jest zaledwie o 0,03 sek. lepszy. W finale męskiego sprintu na 60 metrów wygrał z nowym rekordem życiowym Remigiusz Olszewski. Jego czas to 6.59 sek.

Bardzo dobry wynik, lepszy od minimum na halowe mistrzostwa Europy, uzyskała kulomiotka Klaudia Kardasz - 18.57 m.

W niedzielę kolejne finały, m.in. pchnięcia kulą mężczyzn, skoku o tyczce mężczyzn oraz biegów na 400 i 800 metrów.

***

Reprezentacja Polski w rugby kobiet rywalizowała w zawodach Madrid 7s w olimpijskiej odmianie siedmioosobowej.

Japonka wygrała w finale z Amerykanką Jennifer Brady 6:4, 6:3.

Sportowe podsumowanie dnia - 20 lutego 2021.