Żyła, Karpiel i WSS Wisła letnimi mistrzami Polski w skokach

• Poranny przegląd sportowy - 29 października 2021
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 29 października 2021.
Piotr Żyła
Piotr ŻyłaFoto: Wikimedia Commons / Ailura, CC BY-SA 3.0

Piotr Żyła zdobył złoty medal w letnich mistrzostwach Polski w skokach narciarskich na igielicie. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka, a na najniższym stopniu podium wspólnie stanęli Tomasz Pilch i Dawid Kubacki. Kamil Stoch dopiero siódmy. Zawody rozegrano na Średniej Krokwi w Zakopanem.

Wśród kobiet złoto dla Kamili Karpiel, srebro zdobyła Nicole Konderla, a brąz Kinga Rajda.

W piątkowym konkursie drużynowym najlepsi byli skoczkowie z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Piotr Żyła), drugie miejsce dla TS Wisła Zakopane (Łukasz Łukaszczyk, Adam Niżnik, Klemens Murańka, Dawid Kubacki), a trzecie AZS Zakopane (Maciej Kot, Krzysztof Leja, Marcin Wróbel, Andrzej Stękała).

Więcej informacji w dźwiękowych wersjach Przeglądów.

***

Polscy windsurferzy poza finałowymi wyścigami. Maja Dziarnowska 11. a Paweł Tarnowski 12. w mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie iQFoil. Michał Polak trzeci w kategorii do lat 21.

Popołudniowy przegląd sportowy - 28 października 2021.

Wojciech Sobierajski pobił już w tym roku 10 niezwykłych rekordów. Ostatnim był rekord Guinnessa w maratonie z... samochodem.