"Koszmar rzutów karnych" i przegrana z Rosjankami

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 22:01
Polskie piłkarki ręczne przegrały drugi mecz w mistrzostwach świata w Hiszpanii.
Piłka ręczna
Piłka ręcznaFoto: Darek Matyja

Po przegranej z Serbkami w drugim meczu mistrzostw świata piłkarek ręcznych w Hiszpanii nasze reprezentantki przegrały z Rosjankami 23:26.
Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu naszego zespołu, zwłaszcza jeśli chodzi o skuteczność wykonywania rzutów karnych... przestrzeliły ich w pierwszych 30 minutach aż 5. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 10:16.
W drugiej połowie nasze dziewczyny wyszły na boisko zupełnie odmienione i szybko odrobiły niemal całe straty dochodząc do Rosjanek na jedną bramkę. I kiedy w końcówce wydawało się, że w końcu będzie remis, znów wrócił "koszmar karnych", kolejna przestrzelona "siódemka".
Było naprawdę blisko, znacznie bliżej niż pokazuje to końcowy wynik 23:26.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Polka zwyciężyła w drugiej rywalizacji na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City.

Po siedmiu partiach meczu w Dubaju obrońca tytułu prowadzi 4:3.

Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął 11. miejsce w konkursie, wygrał Austriak Jan Hoerl.