Ostatnia aktualizacja: 29.01.2022 22:10
Sportowe podsumowanie dnia - 29 stycznia 2022.
Rugby
RugbyFoto: Robert Grzędowski

Reprezentacja Polski w rugby kobiet rozgrywa w hiszpańskiej Sevilli swój drugi w historii turniej World Rugby Sevens Series. Polki mają okazję rywalizować ze światową czołówką i mimo trudności spowodowanych zakażeniami koronawirusem wypadają w tej konfrontacji całkiem solidnie.

Nie udało się w Sevilli wygrać żadnego z meczów grupowych, ale w dwóch Polki były tego naprawdę bliskie. Z Irlandią przegrały 10:14 po przyłożeniu rywalek z ostatniej akcji meczu. Z Brazylią do przerwy "biało-czerwone" prowadziły, a ostatecznie uległy tylko 15:17. Większa różnica punktowa była tylko w meczu z Rosją.

Z trzema porażkami na koncie Polki zajęły ostatnie miejsce w grupie i zagrają w niedzielę o miejsca 9-12. Same jednak czują, że nie mają się czego wstydzić.

W dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia znajdziecie wypowiedź Julii Druzgały z reprezentacji Polski.

W audycji było też o skokach narciarskich, futsalu i nadchodzących igrzyskach w Pekinie.

***

Collins walczyła - zwłaszcza w drugim secie - ale nie dała rady faworytce turnieju.

Polacy przegrali z Rosjanami i żegnają się z mistrzostwami Europy.

Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał loteryjny, jednoseryjny konkurs skoków narciarskich w niemieckim Willingen. Najlepszy z Polaków - Piotr Żyła był 14., a potem został zdyskwalifikowany.