Siatkarki z podniesionymi głowami kończą udział w MŚ

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2022 08:00
Po dramatycznym meczu pełnym zwrotów akcji Polki przegrały w ćwierćfinale mistrzostw świata w siatkówce 2:3 z Serbkami.
  • Poranny przegląd sportowy - 12 października 2022
Po ćwierćfinale MŚ Polska-Serbia
Po ćwierćfinale MŚ Polska-SerbiaFoto: PAP / Tomasz Wiktor

Polskie siatkarki przegrały w Gliwicach z broniącymi tytułu mistrzyń świata Serbkami 2:3. Spotkanie dostarczyło licznie zebranej widowni wielu emocji, a jego losy ważyły się do ostatnich piłek tie-breaka.
Pierwszego seta nasz zespół wygrał 25:21, kolejne dwie partie przegrane do 21:25 i 19:25. W czwartym secie Polki odrobiły w samej końcówce kilka punktów straty i wygrały na przewag 26:24 doprowadzając do remisu po 2 w setach. Piaty set, także na przewagi, niestety przegrany, ale po pięknej walce 14:16.

Tym samym nasze siatkarki zakończyły udział w turnieju i nie zagrają w fazie medalowej, choć było naprawdę bardzo blisko.

W innych spotkaniach ćwierćfinałowych Włochy pokonały Chiny 3:1, Stany Zjednoczone wygrały z Turcją 3:0, a Brazylia z Japonią 3:2.
W półfinale Serbki zagrają z Amerykankami, a Włoszki z Brazylijkami.

Więcej o mistrzostwach świata kobiet w siatkówce oraz innych wydarzeniach sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.