Argentyna wygrała po karnych z Holandią i zagra w półfinale z Chorwacją

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2022 12:01
Znamy już pierwszą parę półfinałową piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.
Argentyna w półfinale MŚ w Katarze
Argentyna w półfinale MŚ w KatarzeFoto: PAP/EPA / Mohamed Messar

Rzuty karne były potrzebne do wyłonienia drugiego półfinalisty piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.
W ćwierćfinałowym meczu Argentyna po golach Nahuela Moliny (35. minuta) i Lionela Messiego (73, z karnego, prowadziła do 83. minuty z Holandią 2:0, ale wtedy bramkę kontaktową strzelił Wout Weghorst, który w ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy ponownie trafił do siatki. Tak więc w regulaminowym czasie gry był remi 2:2. W dogrywce żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola i  awansie do półfinału decydowały karne. W nich
4-3 wygrali Argentyńczycy.
W półfinale Argentyna zagra z Chorwacją, która wcześniej wygrała - także po karnych z Brazylią.
Mecz Argentyny z Chorwacją 13 grudnia, a już w sobotę kolejne dwa ćwierćfinały. Maroko zagra z Portugalią oraz Anglia z Francją.

Posłuchajcie także dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia oraz Sportowego weekendu - tam więcej informacji z aren sportowych.

***

Poranny przegląd sportowy - 9 grudnia 2022.

Popołudniowy przegląd sportowy - 9 grudnia 2022.

Piłkarze Chorwacji wygrali po karnych z Brazylią i są pierwszym półfinalistą MŚ w Katarze.