"Cisza nocna" przerwała mecz Hurkacza z Djokovićem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2023 08:01
W IV rundzie Wimbledonu Polak przegrał po tie-breakach dwa sety - dokończenie meczu w poniedziałek.
Wimbledon
WimbledonFoto: shutterstock

Mecz czwartej rundy tenisowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu między Hubertem Hurkaczem a Serbem Novakiem Djokovićem został z powodu "ciszy nocnej" został przerwany po dwóch setach. Obie partie Polak przegrał po tie-breakach. Pierwszego tie-breaka Hurkacz przegrał 6-8, mimo prowadzenia 6-3 i trzech piłek setowych. W drugim prowadził 5:4 i miał dwa swoje serwisy, ale także przegrał 6-8.
Co ciekawe Hurkacz w tym roku nie przegrał jeszcze w żadnym z meczów swojego gema serwisowego, ale na razie jest to za mało aby prowadzić w spotkaniu z siedmiokrotnym zwycięzcą Wimbledonu.
Mecz zostanie dokończony w poniedziałek - nie wcześniej niż o 15:30.

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu.

05:19 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 10 lipiec 2023 07_45_19.mp3 Poranny przegląd sportowy - 10 lipca 2023

***

Polscy piłkarze zremisowali z Włochami w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy do lat 19-tu.

Polacy pokonali Japonie 3:0 w ostatnim meczu turnieju Ligi Narodów na Filipinach.

Liderka światowego rankingu po tenisowym horrorze pokonała w trzech setach Belindę Bencic i awansowała do ćwierćfinału, w którym zagra z Eliną Switoliną.