Marek Zakrzewski "królem sprintu" w Jerozolimie

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2023 22:05
Po wygraniu 100 metrów Marek Zakrzewski był także najlepszy na 200 metrów podczas mistrzostw Europy juniorów do lat 20.
Marek Zakrzewski z trenerem Tomaszem Czubakiem
Marek Zakrzewski z trenerem Tomaszem Czubakiem Foto: arch. Tomasza Czubaka

W Jerozolimie trwają lekkoatletyczne mistrzostwa Europy juniorów do lat 20, w których dobrze radzą sobie reprezentanci Polski.
Wczoraj srebro wywalczyła Zuzanna Maślana w pchnięciu kulą, a złoty medal w biegu na 100 metrów zdobył w imponującym stylu Marek Zakrzewski, poprawiając rekord Polski juniorów, który wynosi teraz 10 sekund i 25 setnych.
Dziś w finale 200 metrów Zakrzewski pobiegł także rewelacyjnie - o kilka metrów wyprzedził wszystkich rywali i zdobył kolejne złoto - jego czas to 20 sekund i 63 setne.

W środę srebro w biegu na 3000 metrów wywalczyła dla naszych barw także niespełna 17-letnia Zuzanna Wiernicka poprawiając rekord kraju do lat 18-tu wynikiem 9 minut 21 sekund i 40 setnych.

Posłuchajcie co po swoim starcie powiedziała Zuzia Wiernicka.

00:56 [i] 13 08 2023 - Zuzanna Wiernicka - wicemistrzyni ME U20 3000 m - z wakacji.mp3 Zuzanna Wiernicka - wicemistrzyni ME U20 3000 m

Brąz na 400 metrów zdobył natomiast Maksymilian Szwed kończąc finałowy bieg z czasem 46 sek. 31 setnych.

W mistrzostwach Europy juniorów Polacy mają więc już 5 medali - 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Zawody w Jerozolimie zakończą się w czwartek.

Więcej informacji oraz rozmowa z trenerem Marka Zakrzewskiego - Tomaszem Czubakiem w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

04:00 SPD - 9 sierpnia 2023.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 9 sierpnia 2023

***

Zuzanna Maślana wicemistrzynią lekkoatletycznych mistrzostw Europy w pchnięciu kulą podczas zawodów w Jerozolimie.

Nadzieja polskiego kajakarstwa - Alex Borucki o "roku konia", podczas którego wygrywa niemal wszystko, łącznie z medalami mistrzostw świata i Europy w swojej kategorii wiekowej oraz o sportowych celach...

Polscy tenisiści awansowali do trzeciej rundy turniejów w Montrealu i Toronto.