Ostatnia aktualizacja: 16.08.2023 23:15
Piłkarze Manchesteru City wygrali po karnych z Sevillą.
Manchester City z Superpucharem
Manchester City z SuperpucharemFoto: PAP/EPA / PANAGIOTIS MOSCHANDREOU

Nie było niespodzianki w meczu o Superpuchar Europy rozegranym w Pireusie, choć niewiele do niej brakowało.
Zwycięzca Ligi Mistrzów - Manchester City pokonał po karnych zwycięzcę Ligi Europy - Sevillę.
W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Od 25. minuty niespodziewanie prowadził hiszpański klub, dla którego gola strzelił Youssef En-Nesyri. Wyrównał w 63. minucie Cole Palmer.
W karnych nikt nie pomylił się aż do piątej serii strzałów. Wtedy w poprzeczkę trafił Nemanja Gudelj i City mogło się cieszyć ze zdobycia Superpucharu wygrywając konkurs rzutów karnych 5:4.

***

W półfinale Hiszpanki wygrały 2:1 z faworyzowanymi Szwedkami, a Angielki pokonały Australijki 3:1.

Trzeci krok w drodze do Paryża zrobiony. W piątek półfinał turnieju prekwalifikacyjnego z Estonią.

Polka wygrała w drugiej rundzie turnieju w Cincinnati oddając Amerykance... jednego gema.