Wojciech Nowicki wicemistrzem świata

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2023 22:05
Dwóch Polaków w pierwszej czwórce lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie - Wojciech Nowicki drugi, Paweł Fajdek czwarty.
Wojciech Nowicki
Wojciech NowickiFoto: PZLA / Tomasz Kasjaniuk

Mamy pierwszy polski medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Srebro w rzucie młotem wywalczył Wojciech Nowicki z wynikiem 81,02 m.
Tuż za podium, na czwartym miejscu z wynikiem równe 80 metrów, rywalizację ukończył Paweł Fajdek, tracąc do trzeciego Węgra Bence Halasza 82 centymetry.
Mistrzem świata został 21-letni Kanadyjczyk Ethan Katzberg rzucając 81,25 m - to nowy rekord Kanady.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

03:39 Sportowe podsumowanie dnia - 20 sierpnia 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 20 sierpnia 2023

***

Polacy pierwszego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie startowali ze zmiennym szczęściem.

Hubert Hurkacz przegrał w półfinale turnieju tenisowego w Cincinnati.

Po pokonaniu Bośni i Hercegowiny w finale turnieju prekwalifikacyjnego nasi koszykarze zapewnili sobie prawo gry w światowych kwalifikacjach olimpijskich.