Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 22:22
Sportowe podsumowanie dnia - 16 lipca 2016.
Michał Kwiatkowski
Michał KwiatkowskiFoto: materiały prasowe/Szymon Gruchalski

Tim Wellens jadący w barwach grupy Lotto-Soudal wygrał piąty etap 73. Tour de Pologne z Wieliczki do Zakopanego. Belgijski kolarz mecie pod Wielką Krokwią wyprzedził o 3.48 Włocha Davide Formolo oraz o 4.37 swojego rodaka i kolegę z drużyny Tiesja Benoota. Najlepszy z Polaków, Paweł Cieślik z grupy Verva Activejet zajął 18. miejsce, tracąc do zwycięzcy blisko 12 minut. Jutro szósty etap - 194 kilometry ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zostajemy przy kolarstwie. Mark Cavendisch wygrał 14. etap Tour de France Brytyjczyk wyprzedził Norwega Alexandra Kristoffa (Katusha) i Słowaka Petera Sagana (Tinkoff). Wszyscy trzej zawodnicy dojechali do mety z takim samym czasem.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.