Poranny przegląd sportowy - 30 sierpnia 2016.
  • Janowicz przegrał z Djokovicem (Czwórka/BąŻur)
Jerzy Janowicz
Jerzy JanowiczFoto: Marianne Bevis/Flickr/Domena publiczna

W Nowym Jorku rozpoczęło się wielkie granie czyli - wielkoszlemowy turniej tenisowy  US Open. Już w pierwszej rundzie mieliśmy polskie akcenty. Jerzy Janowicz grał bowiem z liderem światowego rankingu Serbem Novakiem Djokovicem i powalczył... ale tylko w drugim wygranym 7:5 secie. W pozostałych trzech lepszy był Serb zwyciężając 6:3, 6:2, 6:1.
W pierwszej rundzie US Open przegrała także Magda Linette - ale ona zupełnie nie podjęła walki ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą przegrywając w dwóch krótkich setach 2:6, 3:6.
Dziś w nocy swój pierwszy mecz w Nowym Jorku rozegra rozstawiona z czwórką Agnieszka Radwańska - jej rywalką będzie amerykańska kwalifikantka Jessica Pegula. Inny wynik niż wygrana Polki byłby z pewnością niemiłą niespodzianką.

Sportowe podsumowanie dnia - 28 sierpnia 2016.

Poranny przegląd sportowy - 29 sierpnia 2016.