Hokeiści GKS Tychy z Pucharem Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 08:11
Poranny przegląd sportowy - 29 grudnia 2017.
GKS Tychy - zdobywca Pucharu Polski w hokeju na lodzie 2017
GKS Tychy - zdobywca Pucharu Polski w hokeju na lodzie 2017 Foto: Paweł Bialic / PZHL

Hokeiści GKS-u Tychy zdobyli Puchar Polski. W finałowym meczu decydującym o zdobyciu  trofeum pokonali po doigrywce Comarch Cracovię 5:6. Krakowianie juz zapowiedzieli rewanż... w walce o tytuł mistrza kraju.

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiekowego

W Gdański rozpoczął się towarzyski turniej Czterech Narodów. W pierwszym z półfinałów Białorusini pokonali Japończyków 31:27, a w drugim Polacy wysoko zwycięzyli Bahrajn 26:18. Dzis Polacy zagrają w finale turnieju. Początek spotkania z Białorusią o 18:30.

Dwie godziny wcześniej w niemieckim Oberstdorfie, rozpoczną się kwalifikacje do pierwszego z konkursów 66. Turnieju Czterech Skoczni. Zobaczymy w nich sześciu naszych skoczków - Piotra Żyłę, Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego i Kamila Stocha.

W Arabii Saudyjskiej zakończyły się mistrzostwa świata ww szachach szybkich. Mistrzami zostali reprezentant Indii Viswanathan Anand i Chinka Wenjun Ju. Najlepiej z Polaków spisali się Monika Soćko i Jan Krzysztof Duda, którzy ukończyli rywalizację na 25-tych miejscach. Dziś roizpoczyna druga część saudyjskich mistrzostw - tym razem nie w szachach szybkich a błyskawicznych.

Poranny przegląd sportowy - 28 grudnia 2017.

Stanisław Terlecki nieżyje - miał 62 lata.