Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 17:10
Czwórkowy przegląd olimpijski - 13 lutego 2018.
Medal ZIO 2018
Medal ZIO 2018 Foto: Wikipedia / CC BY-SA 2.0 / korea.net

Kolejny dzień igrzysk i polscy sportowcy nadal bez medalu. Dziś mocno liczyliśmy przede wszystkim na naszych łyżwiarzy szybkich. Ale niestety Zbigniew Bródka nie obronił tytułu mistrza olimpijskiego w wyścigu a dystansie 1500 metrów, ostatecznie zajął 12. miejsce.

Mistrzem olimpijskim został Holender Kjeld Nuis. Pozostali Polacy ukończyli zawody na dalszych pozycjach. Jan Szymański był 16., a Konrad Niedźwiedzki 20.

W short tracku walczyła Natalia Maliszewska, która odpadła w ćwierćfinale wyścigu na dystansie 500 metrów. Polka zajęła w swoim wyścigu trzecie miejsce do końca walcząc o premiowaną awansem drugą lokatę. Ostatecznie sklasyfikowano ją na 11. miejscu.

Nie do końca zadowolona ze swojego występu w narciarskim sprincie była Justyna Kowalczyk, która nie awansowała do półfinału. Polka zajęła w swoim ćwierćfinale 5., a łącznie 22. miejsce. Złoty medal zdobyła Szwedka Stina Nilsson

Poranny przegląd sportowy - 12 lutego 2018.

ZIO: 9. miejsce Natalii Czerwonki w łyżwiarskim wyścigu na 1500 metrów.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 17:10
Czwórkowy przegląd olimpijski - 12 lutego 2018.