Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 27 stycznia 2019.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Darek Matyja

Wrocław szczęśliwy dla siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy po raz siódmy w historii zdobyli Puchar Polski. W finale pokonali Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:20, 25:13, 25:27, 25:17). Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano przyjmującego ZAKSY Aleksandra Śliwkę.

Duńczycy zostali mistrzami świata w piłce ręcznej. W finale turnieju rozgrywanego w Niemczech i Danii pokonali Norwegów 31:22 (18:11). Brązowe medale zdobyli Francuzi po zwycięstwie nad Niemcami 26:25.

Novak Djoković wygrał z Hiszpanem Rafaelem Nadalem w finale wielkoszlemowego tenisowego turnieju Australian Open. Serb wygrał 6:3, 6:2, 6:3. Dla 31-letniego Djokovicia to 7. tytuł wywalczony w Australian Open i 15. zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

Adam Kownacki pokonał Geralda Washingtona przez TKO w drugiej rundzie walki w Nowym Jorku. "Babyface" zanotował 19 zwycięstwo na zawodowym ringu.

Pochodzą z Pomorza, ale marzyli o udziale w konkursie skoków narciarskich. 11-letni bracia Maks i Tymek Zeszutkowie dopięli swego w sobotę w Wiśle.

Monteria Fat Bike Race 2019 już za dwa tygodnie w Górach Stołowych. Szykują się idealne warunki do rowerowego ścigania na śniegu.