Złoto i cztery brązy w MME w boksie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 23:30
We włoskim Roseto degli Abruzzi nasi młodzi pięściarze i pięściarki zdobyli 5 medali.
Reprezentacja Polski w boksie po powrocie MME 2021
Reprezentacja Polski w boksie po powrocie MME 2021Foto: Polski Związek Bokserski

Pięć medali przywieźli nasi reprezentanci z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w boksie do lat 22. We włoskim Roseto degli Abruzzi nasi pięściarze wywalczyli jedno złoto i cztery brązy.
Najwięcej powodów do radości po młodzieżowych mistrzostwach Europy w boksie do lat 22 miała... 19-letnia Martyna Jancelewicz, która we Włoszech wywalczyła złoto. W finale kategorii do 81 kg Polka pokonała jednogłośnie na punkty Rumunkę Alexandrę Petcu.
"To jeden z największych sukcesów w mojej dotychczasowej karierze, ale nie mam zamiaru na tym poprzestać" - powiedziała Martyna.

Oprócz złotego medalu Martyny Jancelewicz z Włoch nasi reprezentanci przywieźli jeszcze cztery medale brązowe. Troje naszych zawodników przegrało w półfinałach, a Pawła Brach w kategorii do 56 kilogramów do swojej walki półfinałowej niestety nie mógł przystąpić

Posłuchajcie relacji dźwiękowej z występu naszych reprezentantów we Włoszech i wypowiedzi wszystkich naszych medalistów - plik dźwiękowy załączono obok.

Radość ze zdobycia brązowego medalu nie była pełna w przypadku Mateusza Bereźnickiego w kategorii do 91. Nasz pięściarz liczył bowiem na złoto, a w półfinałowym pojedynku dał się jednak wyprowadzić z równowagi, za co dostał ostrzeżenie, które miało istotny wpływ na werdykt.
Także inna brązowa medalistka - Agata Kaczmarska walcząca w kategorii do 75 kg, po tym turnieju miała uczucie niedosytu.
Za to 19-letnia Oliwia Toborek startująca w kategorii powyżej 81 była zadowolona ze swojej postawy, wiedząc, że na medale ze szlachetniejszego kruszcu jeszcze przyjdzie czas.

5 medali w młodzieżowych mistrzostwach Europy cieszy w kontekście igrzysk olimpijskich - ale nie tych w Tokio, tylko kolejnych - w Paryżu.

A w Tokio będzie nas reprezentowała czworo pięściarzy: Damian Durkacz, Sandra Drabik, Elżbieta Wójcik i Karolina Koszewska.

***

Reprezentacja Polski w wielkim finale rozgrywek przegrała z Brazylią 1:3.

W Tokio polskie łucznictwo będzie reprezentowane przez dwoje naszych zawodników: Sławomira Napłoszka i Sylwię Zyzańską, która była gościem poniedziałkowej "Strefy sportu".

Polscy koszykarze rozpoczęli olimpijskie kwalifikacje od wygranej z Angolą.