Świątek przegrała z Barty w półfinale turnieju w Adelajdzie

Nasza najlepsza tenisistka przegrała w dwóch setach 2:6, 4:6.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: tennis Channel

Iga Świątek nie zagra w finale turnieju tenisowego w Adelajdzie w Australii.
W półfinale Polka przegrała w dwóch setach z Australijką Ashleigh Barty 2:6, 4:6. Mecz trwał godzinę i 28 minut.

Kluczem do zwycięstwa w meczu z liderką światowego rankingu miało być utrzymanie własnego serwisu... ale ta sztuka w pierwszym secie meczu z Ashleigh Barty Idze nie udała się dwukrotnie i przegrała tę partię 2:6.
W drugim secie już w trzecim gemie Świątek znów nie obroniła swojego serwisu i zrobiło się 1:3. Nasza tenisistka próbowała jeszcze odrobić straty - przy stanie 2:3 miała nawet breakpointy, ale ich nie wykorzystała. Przy stanie 3:5 Iga prowadziła już 40:0 ale straciła tę przewagę i musiała bronić piłki meczowej - skutecznie i doprowadziła do stanu 4:5.
10. gem drugiego seta okazał się jednak ostatnim w tym meczu i nasza tenisistka przegrała go 4:6.
W finale turnieju w Adelajdzie Barty zagra z reprezentantką Kazachstanu Eleną Rybakiną.

Więcej informacji sportowych znajdziecie w dźwiękowej wersji Sportowego weekendu.

***

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju tenisowego w Adelajdzie wygrywając w trzech setach z Białorusinką Wiktorią Azarenką.

Polacy - bez Kamila Mjchrzaka - nie dali rady Hiszpanom w półfinale turnieju ATP Cup w Sydney.

Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek najszybsze w sprinterskim wyścigu drużynowym podczas mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen.