Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 22:01
Iga Świątek przegrała z Alize Cornet, a Magdalena Fręch z Simoną Halep
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Darek Matyja

W wielkoszlemowym turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu nie ma już ani jednej Polki.
Iga Świątek pożegnała się w sobotę z turniejem w trzeciej rundzie, podobnie jak Magdalena Fręch.
Świątek nie dała rady Alize Cornet. Zaczęło się źle , bo Francuzka prowadziła w pierwszym secie 3:0 i wygrała tę partię 6:4. W drugim secie Iga zaczęła od prowadzenia 2:0, ale potem szybko zrobiło się 2:5 i widmo porażki zaczęło zaglądać Polce w oczy. Za chwilę ta porażka stała się faktem i Iga przegrała w dwóch setach 4:6, 2:6, kończąc imponującą serię wygranych meczów z rzędu na 37.

Natomiast Magdalena Fręch nie dała rady w meczu trzeciej rundy Simonie Halep. Polka chyba nieco zestresowana, że gra ze sławną Rumunką przegrywała już w pierwszym secie 0:4, ale z czasem zaczęła grać coraz pewniej i pierwsza partia zakończyła się wynikiem 4:6. W drugim secie walka była tylko na początku do stanu 1:2 kiedy Magda walczyła o każdą piłkę i Halep musiała się nieźle namęczyć aby wyjść na prowadzenie. Potem jednak jej dominacja już była zdecydowana i ostatecznie pokonała naszą tenisistkę 6:4, 6:1.

***

Kamil Majchrzak i Jan Zieliński grają dalej w deblu. Kubot z Walkowem oraz Rosolska z Venusem odpadli.

Chińczycy wrócili do rywalizacji i zdominowali zawody PŚ we wspinaczce sportowej na czas w Szwajcarii.

To był mecz Ligi Narodów, który można było wygrać... Final Eight nie dla Polek.