Ostatnia aktualizacja: 08.07.2022 14:59
W ćwierćfinale nasi młodzi koszykarze wyraźnie przegrali z Litwinami 44:73.
Koszykówka
KoszykówkaFoto: Darek Matyja

Polscy koszykarze nie zagrają w półfinale mistrzostw świata do lat 17-tu. W dzisiejszym meczu ćwierćfinałowym wysoko przegrali z Litwinami i stracili szansę na walkę o medale.

Wyrównana walka w ćwierćfinałowym meczu z Litwą trwała tylko w pierwszej kwarcie. Polacy dobrze bronili i skutecznie kontrowali silniejszych fizycznie rywali - efekt... to nasz zespół po 10 minutach prowadził 17:13. Od początku drugiej kwarty gra Polaków jednak zupełnie się posypała, Litwini zdominowali walkę na tablicach, a nam rzut "nie siedział" nawet z czystych pozycji.  Wyjątkowo nieskuteczny był lider naszego zespołu Szymon Nowicki, który w całym spotkaniu rzucił zaledwie 2 punkty. Z minuty na minutę Litwini osiągali coraz większą przewagę i ostatecznie wygrali wysoko 73:44 awansując do półfinału.

Po tej przegranej młodzi polscy koszykarze nie kończą jednak udziału w mistrzostwach świata w Hiszpanii, gdyż przed nimi mecze, których stawką będzie walka o piąte miejsce na świecie.

Posłuchajcie co po meczu powiedział II trener naszej kadry Rafał Gil.

***

Poranny przegląd sportowy - 7 lipca 2022.

W czwartek na podium stawali Kuba Walecki w skoku wzwyż i Ania Kicińska w rzucie dyskiem.

Tym razem zgodnie z planem... polscy siatkarze pokonali w Lidze Narodów Chińczyków bez straty seta.