Siedem medali polskich lekkoatletów w HME

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 08:01
W niedzielę polscy lekkoatleci wywalczyli w Stambule 3 medale halowych mistrzostw Europy - w sumie zdobyli ich 7, ale ani jednego złota.
Piotr Lisek
Piotr LisekFoto: PAP / Adam Warżawa

Siedem medali wywalczyli polscy lekkoatleci podczas halowych mistrzostw Europy w Stambule.
W niedzielę stawali na podium trzykrotnie.
Brąz zdobyła kobieca sztafeta 4x400 metrów, biegnąca w dość eksperymentalnym składzie: Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała, Alicja Wrona-Kutrzepa, Anna Pałys.
Piotr Lisek został wicemistrzem Europy w skoku o tyczce z wynikiem 5,80 m.
W ostatniej konkurencji HME - biegu na 60 metrów przez płotki kolejny srebrny medal zdobył Jakub Szymański - jego wynik 7,56 s.

W sobotę dwa brązy wywalczyły: Anna Kiełbasińska w biegu na 60 metrów oraz Sofia Ennaoui w biegu na 1500 metrów. Natomiast w piątek były da srebra - Ewy Swobody na 60 metrów oraz Adrianny Sułek w pięcioboju.

W Turcji polscy lekkoatleci zdobyli więc 4 srebrne medale i 3 brązowe. Pod względem liczby medali żadna reprezentacja nie zdobyła ich więcej na tych mistrzostwach, ale w klasyfikacji medalowej - dlatego, że Polacy nie wywalczyli ani jednego złota - zajęliśmy dopiero 15. miejsce.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Sułek w Stambule była druga w pięcioboju lekkoatletycznym, a Swoboda druga w biegu na 60 metrów.

Sportowy weekend - 4 marca 2023.

Anna Kiełbasińska trzecia na 400 metrów, podobnie jak Sofia Ennaoui w biegu na 1500 metrów podczas HME w Stambule.