Real i Milan awansowały do półfinału Ligi Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2023 08:05
Chelsea i Napoli żegnają się z piłkarską Ligą Mistrzów po ćwierćfinałach.
Liga Mistrzów
Liga MistrzówFoto: katatonia82/Shutterstock.com

Zwycięzca Ligi Mistrzów z ubiegłego roku - Real Madryt awansował do półfinału tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów. W półfinałach jest także Milan.
Real w rewanżowym meczu ćwierćfinałowy, pokonał w Londynie Chelsea 2:0 po dwóch golach Brazylijczyka Rodrygo. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się także wygraną madryckiego klubo 2:0
Natomiast Milan zremisowali na wyjeździe z Napoli 1:1. Gola dla Milanu strzelił tuż przed przerwą Olivier Giroud, wyrównał Victor Osimhen w doliczonym czasie gry drugiej połowy. W zespole z Neapolu do 75. minuty grał Piotr Zieliński. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy tych drużyn zakończył się zwycięstwem Milanu 1:0.

W półfinałach Milan zmierzy się z Interem Mediolan lub z Benficą Lizbona, natomiast rywalem Realu będzie Manchester City lub Bayern Monachium. Rewanże w dwóch pozostałych parach ćwierćfinałowy zostaną rozegrane w środę.

Więcej informacji sportowych w dźwiękowej wersji Przeglądu.