Iga Świątek w kolejnej rundzie turnieju w Madrycie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2023 18:30
Polska tenisista w trzeciej rundzie wygrała z Amerykanką Bernardę Perą 6:3, 6:2.
Tenis
TenisFoto: Shutterstock

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Rozstawiona z numerem jeden Polka wygrała w niedzielę z Amerykanką Bernardą Perą (nr 28.) 6:3, 6:2. Spotkanie trwało godzinę i 15 minut.
Mecz z Perą praktycznie pozbawiony był historii. Amerykanka popełniła w nim aż 25 niewymuszonych błędów, wobec zaledwie dziewięciu Świątek.

Jedyny interesujący moment miał miejsce na początku meczu. Zawodniczka z Raszyna wygrała gema otwarcia, a w kolejnym była blisko uzyskania przełamania prowadząc 40-0. Pera wyszła jednak z opresji i następnie sama przełamała Świątek.
Polka odpowiedziała czterema zwycięskimi gemami z rzędu, całkowicie przejęła kontrolę nad pojedynkiem i wygrała seta 6:3. W drugim po kilkunastu minutach szybko objęła prowadzenie 5:1 i ostatecznie wygrała partię 6:2.
Kolejną rywalką Świątek będzie Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa.

***

Darek Fiuk

Udany początek sezonu aktualnego żużlowego mistrza świata Bartosza Zmarzlika.

Meksykanin odniósł swoje szóste zwycięstwo w karierze.

Liren został pierwszym mistrzem świata z Chin, wygrywając ze startującym pod neutralną flagą FIDE Rosjaninem Janem Niepomniaszczim.