Polski jacht wygrał regaty The Ocean Race w klasie VO65

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2023 14:35
WindWhisper Racing Team wygrał kolejny etap The Ocean Race Sprint Cup i zwyciężył w klasyfikacji generalnej.
Polski jacht WindWhisper Racing Team na trasie regat The Ocean Race 2023
Polski jacht WindWhisper Racing Team na trasie regat The Ocean Race 2023Foto: mat. prasowe WindWhisper Racing Team

Polski jacht WindWhisper Racing Team wygrał regaty The Ocean Race Sprint Cup w klasie VO65.

W poniedziałek polski jacht ukończył ostatni etap z Hagi do Genui. WindWhisper był nie tylko najszybszy na tym etapie w swojej klasie, ale też w całej flocie uczestniczącej w tegorocznych regatach - wyprzedził m.in. zwycięzcę ostatniego etapu w klasie IMOCA - jacht Team Holcim - PRB. W klasyfikacji generalnej regat The Ocean Race zwyciężył jacht 11th Hour Racing Team.
Przed ostatnim etapem zmienił się skipper WindWhispera. Hiszpana Pablo Arrarte, który wcześniej poprowadził zespół do dwóch etapowych zwycięstw (na trasie z Alicante do Mindelo oraz z Aarhus do Hagi), zastąpił Nowozelandczyk Daryl Wislang

W załodze WindWhisper Racing Team podczas The Ocean Race startowali m.in. polscy żeglarze: Stanisław Bajerski. Mateusz Gwóźdź, Szymon Cierzan, Kacper Gwóźdź, Marcin Sutkowski, Magdalena Kwaśna, Kinga Łoboda oraz reporter pokładowy - Tomasz Piotrowski.

***

Polacy w ostatnim meczu turnieju w Rotterdamie wygrali z mistrzami świata 3:1.

Najlepsi w Chorzowie okazali się Włosi, trzecie miejsce zajęli Niemcy. Drużynowe mistrzostwa Europy, odbyły się w ramach Igrzysk Europejskich.

Trzy Polki i jeden Polak w pierwszych setkach tenisowych rankingów.