Polskie sprinterki drugie w PŚ w łyżwiarstwie szybkim

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2024 08:01
Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zajęły 2. miejsce w sprincie drużynowym w PŚ, który trwa  w Quebec w Kanadzie.
Karolina Bosiek
Karolina Bosiek Foto: PZŁS / Rafał Oleksiewicz

W kanadyjskim mieście Quebec trwają zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, w którym startują także reprezentanci Polski.
Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zajęły 2. miejsce w sprincie drużynowym - zwyciężyły Holenderki.

Czwarty w rywalizacji mężczyzn na 500 metrów był Marek Kania, szósty Piotr Michalski, a trzynasty Damian Żurek. Wygrał Amerykanin Jordan Stolz.
Na 500 metrów kobiet 14. była Bosiek, 16. Wójcik, a na ostatnim, 20. miejscu sklasyfikowano Martynę Baran. Zwyciężyła reprezentantka Korei Południowej Min-Sun Kim.

W wyścigu ze startu wspólnego 19. miejsce zajął Artur Janicki. Wygrał Japończyk Shomu Sasaki.

***

Hubert Hurkacz i Maks Kaśnikowski wygrali swoje mecze singlowe, a debel Hurkacz i Zieliński dołożył decydujący punkt.

Aleksander Zniszczoł był najlepszym z polskich skoczków podczas konkursu Pucharu Świata w Willingen.

Paweł Tarnowski świetnie spisał się ostatniego dnia mistrzostw świata w windsurfingowej klasie iQFoil.