"Europa dla obywateli" - program promujący wiedzę o UE

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 16:44
Unia Europejska przeznaczy ponad 186 milionów euro na zwiększenie świadomości obywateli o historii i integracji europejskiej. Po pieniądze może sięgnąć każdy z nas.
Audio
  • Julia Płachecka o programie "Europa dla Obywateli" (Czwórka/Europejski Lunch)
Unijny program Europa dla Obywateli integruje poprzez wiedzę
Unijny program "Europa dla Obywateli" integruje poprzez wiedzęFoto: Glow Images/East News

Warunkiem do pozyskania środków z programu "Europa dla Obywateli", jest stworzenie, na przykład w ramach jednego z jego komponentów o nazwie "Pamięć europejska", ciekawego projektu: wystawy, panelu dyskusyjnego czy debaty publicznej, która wpłynie na zwiększenie świadomości historycznej europejczyków.

- Do uczestnictwa zapraszamy organizacje działające w obszarze pamięci, organizacje pozarządowe, też samorządy - mówiła w Czwórce Julia Płachecka z punktu kontaktowego "Europa dla Obywateli”.

Z kolei komponent "Partnerstwo miasta", zachęca do krzewienia wiedzy o UE oraz działań prointegracyjnych, dzięki kooperacji ponad granicami państw. - W tym działaniu powinny uczestniczyć samorządy z dwóch krajów. Jeden kraj musi być krajem członkowskim, drugi niekoniecznie - mówiła Płachecka.

Gość Czwórki tłumaczyła jakie należy spełnić warunki, by skorzystać z dofinansowania.

***
Prowadzili: Katarzyna Kornet, Michał Strzałkowski
Gość: Julia Płachecka z punktu kontaktowego "Europa dla Obywateli”
Data emisji: 22.12.2014
Godzina emisji: 13.00

(pkur)

Czytaj także

Czy wejście do strefy euro jest korzystne dla Polski?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 17:00
Zdania co do tego, czy przyjęcie euro będzie dla nas opłacalne, są podzielone. Pewnik jest jeden - walutę przyjąć musimy. Goście audycji "Się mówi" tłumaczyli, kiedy rozstanie ze złotówką może być dla nas najbardziej korzystne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wygląda życie uchodźców w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 14:00
Codziennie do Europy próbują przedostać się - w poszukiwaniu lepszego życia - emigranci m.in. z Afryki. Czy Polska powinna szerzej otworzyć dla nich granice? - tłumaczy Rafał Kostrzyński z UNHCR.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zjawisko reemigracji Polaków nasila się

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 16:00
Zamiast powrotów do ojczyzny i osiedlania się u nas na stałe, po okresie pracy za granicą Polacy coraz częściej decydują się na reemigrację. Wpływ na to mają zarówno czynniki ekonomiczne, jak i społeczne.
rozwiń zwiń