Przyszłościowa europeistyka

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 16:30
Europeistyka to interdyscyplinarny kierunek studiów, na którym każdy znajdzie coś dla siebie - od kultury, po prawo, ekonomię i politykę.
Audio
  • Kasia Kornet i Krzysztof Renik gościli studentkę europeistyki (Czwórka/Europejski Lunch)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sylwia Mróz/PR

Według Aleksandry Mazurkiewicz, studentki europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego, esencją studiowania na tym kierunku jest uświadomienie ludzi w kwestiach prawa i rzeczy, które mogą sami zmienić. M.in. że frekwencja osób biorących udział w głosowaniach jest bardzo niska, a każdy głos się liczy.

- Europejska Inicjatywa Obywatelska pozwala na zgłoszenie projektu obywatelskiego do Parlamentu Europejskiego. Wystarczy napisać projekt, pod którym zostanie zebrane milion podpisów w siedmiu krajach - mówi Mazurkiewicz o tym, jak możemy zmienić rzeczywistość w Europie.

Czytaj także: Kreatywna Europa - budżet do wykorzystania<<<

Praca i wolontariat, to dodatkowe zajęcia w czasie studiowania. Dzięki nim można zdobyć praktyczną wiedzę i zapoznać się z realiami pracy zawodowej. Studenci europeistyki mogą podjąć bardzo rozwijający wolontariat w Polskiej Fundacji im. Roberta Shumana zajmującej się nie tylko integracją europejską, ale również edukacją obywatelską.

Po tym kierunku można zostać m.in. urzędnikiem europejskim, a o pracę wcale nie jest tak trudno, jak się może wydawać.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy w audycji "Europejski Lunch".

bc/kd

Czytaj także

Zarządzanie na najwyższym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 15:00
Po raz pierwszy od trzech lat zarządzanie nie było najchętniej wybieranym kierunkiem przez przyszłych studentów. Teraz na topie jest informatyka, a nauki humanistyczne to już niszowa fanaberia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prace sezonowe czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 15:15
Co roku tysiące młodych Polaków, uczniów i studentów wyjeżdża za granicę by podjąć różne sezonowe prace. Mimo szalejącego w wielu krajach bezrobocia i kryzysu ta praca wciąż jest.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świętujemy europejską wielojęzyczność

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 10:40
26 września to Europejski Dzień Języków ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku. W Polsce jest obchodzony po raz ósmy.
rozwiń zwiń