Górnik, rzeźnik czy nauczyciel? Najgorszy zawód

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 18:40
Podobno żadna praca nie hańbi, jednak gdy zapytaliśmy naszych słuchaczy o to, gdzie na pewno nie chcieliby pracować, odpowiedzi posypały się jak z rękawa.
Górnik to zawód trudny fizycznie, a jednocześnie obciążony ryzykiem
Górnik to zawód trudny fizycznie, a jednocześnie obciążony ryzykiemFoto: Glow Images/East News

Jedni za najtrudniejsze zawody świata uznali te, które wymagają ciężkiej i nieprzyjemnej, fizycznej pracy, a do najczęściej wymienianych należały górnik, hutnik, rolnik, poławiacz krabów, rzeźnik i "szambonurek".

Inni uznali, że nic nie wyczerpuje tak, jak kontakt z ludźmi, dlatego do najcięższych zawodów zaliczyli nauczyciela, konsultanta telefonicznego i kelnera.

- Kelner musi być dobrym psychologiem, musi umieć udobruchać gościa i sprawić, żeby poczuł się on królem świata. Drastycznym przykładem arogancji klientów było ich zachowanie podczas pewnych Świąt, kiedy to latały talerze, stoły i krzesła. Widocznie goście poczuli się jak u siebie w domu - mówił Tomasz pracujący w gastronomii od 18 lat.

W audycji sprawdziliśmy też, w jakiej pracy trzeba siedzieć przez 8 godzin przed komputerem i... udawać, że cokolwiek się robi.

***

Tytuł audycji: Efekt: WOW

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 23.09.2015

Godzina emisji: 16.00

mg/mm

Czytaj także

Pilot - zawód spełnionych marzeń?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 16:00
O tym, by zostać pilotem, marzy wielu, jednak tylko nielicznym udaje się zdać egzaminy. Ważne są sprawność fizyczna, doskonały wzrok i stalowe nerwy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie rybaka. "Czasem po prostu zaczynasz płakać"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 18:09
- Stałem na pokładzie, z zimna i bezsilności prosiłem Boga, by wszystko po prostu się skończyło. I wtedy szyper powiedział "wybieramy sieci". Zaczęło się od początku - mówi rybak Cezary Dażnik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Zatrudnię superpracownika". Jak szukają nas pracodawcy?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 18:32
Dziwnie pytania, które padają podczas rozmów kwalifikacyjnych, testy psychologiczne i prośby, których nie sposób spełnić - jak testują nas przyszli szefowie?
rozwiń zwiń