Czy kelnerowanie jest opłacalne?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 12:00
- Jeden nosi potrawy, a drugi jest kelnerem - mówił w Czwórce o profesjonalnym usługiwaniu ludziom Patryk Lenart, ze szkoły barmanów. Jak zostać tym drugim?
Audio
  • Artur, wykonujący zawód kelnera i Patryk Lenart z Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Somalierów o trudnej sztuce usługiwania (Czwórka/ Mamy to)
Kelner to nie zawód dla każdego
Kelner to nie zawód dla każdegoFoto: Glow Images/East News

Artur kelneruje ponad rok i lubi swoje zajęcie, choć nie jest ono proste. - Czasem ludzie są uczuleni na orzechy, laktozę, jajko - tego jest mnóstwo, musimy wiedzieć, co możemy polecić - opowiadał w materiale Justyny Majchrzak.

Znajomość potraw to tylko jedna z wielu umiejętności, które trzeba zgłębić, by dobrze wykonywać ten zawód. Niezbędna jest też między innymi dobra kondycja i odporność na stres. - Zmiana trwa dziesięć do dwunastu godzin, jak człowiek wraca do domu to nie czuje nóg - tłumaczył.

A nogi i znakomita koordynacja ruchów to podstawa. - Nasi kelnerzy trenują chodząc z pełną tacą po schodach - opowiadał w Czwórce Patryk Lenart z Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Somalierów. Ćwiczyć warto, bo najlepsi zarabiają od pięciu tysięcy złotych w wzwyż. Goście Czwórki mówili, co zrobić, aby usługiwanie innym było opłacalne.

***
Materiał przygotowała: Justyna Majchrzak
Gość: Artur, wykonujący zawód kelnera, Patryk Lenart z Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Somalierów
Data emisji: 15.1.2015
Godzina emisji: 12.00
Materiał wyemitowano w audycji "Mamy to".

(pkur, ac)

Czytaj także

Concierge - asystent do zadań specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 14:30
Ludzie zajęci pracą często nie mają czasu żeby zaplanować sobie czas wolny. Wtedy do gry wchodzi concierge i życie staje się proste.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konsjerż - asystent od planowania życia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 16:50
Kiedyś dbał o to, by w domu nie gasły świece, dziś konsjerż to człowiek od zadań specjalnych, który zorganizuje ci całe życie.
rozwiń zwiń